PGE Skra na kolanach. Mistrzowie Polski przegrywają z Jastrzębskim i nie zagrają o medale

2019-03-30 16:37:12

PGE Skra na kolanach. Mistrzowie Polski przegrywają z Jastrzębskim i nie zagrają o medale

Obecni mistrzowie Polski, siatkarze PGE Skry Bełchatów, będą musieli oddać swój tytuł. Żółto-czarni przegrali ćwierćfinałowy bój z Jastrzębskim Węglem, kończąc rywalizację po bolesnej porażce przed własną publicznością. Będzie to najsłabszy sezon bełchatowian od 2013 r.

Bardzo źle rozpoczął się sobotni pojedynek dla obrońcow tytułu. Skra jakby przytłoczona wagą spotkania nie potrafiła skutecznie odpowiadać na dobrą dyspozycję czołowych zawodników Jastrzębskiego. Dodatkowo problemy z dokładnym przyjęciem po stronie gospodarzy utrudniały pracę Grzegorzowi Łomaczowi, który nie był w stanie wykreować lidera. Zwłaszcza, że po raz kolejny nieco poza grą był Mariusz Wlazły.


Kapitan PGE Skry w drugiej odsłonie meczu w dalszym ciągu fizycznie wyglądał dobrze, ale w ataku jego gra w dalszym ciągu była poniżej poziomu, do którego przywyczaił sympatyków mistrzów kraju. Ta partia to demonstracja siły Jastrzębskiego, który zdemolował żółto-czarnych a idealnym obrazem tej siły był finisz seta. Śląska drużyna wygrała aż siedem kolejnych akcji, z czego cztery to zasługa Grzegorza Kosoka. Dodatkowo Lukas Kampa popisał się dwoma asami serwisowymi po złych przyjęciach podopiecznych Roberto Piazzy.

Na trzecią partię PGE Skra wyszła lekko odmieniona personalnie, ponieważ do gry został wysłany Robert Milczarek w miejsce Piechockiego oraz Renee Teppan za Wlazłego, który skończył zaledwie 4 z 10 ataków. Wydawało się, że ten ruch szkoleniowca pomoże, w co też do końca wierzyli kibice zgromadzeni w "Energii". Bełchatowianie walczyli, nie odpuszczali, ale sił starczyło im do stanu 19:19. W tym momencie goście włączyli ’piąty bieg’ i wygrali pięć kolejnych akcji. Mecz zakończył skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Porażka w ćwierćfinale sprawia, że bełchatowianie powalczą o miejsca 5-6 z gorszym z pary Warta Zawiercie - Czarni Radom. W tych okolicznościach będzie to najsłabszy sezon dla Skry od 2013 r., kiedy to zajęli piątą lokatę. TUTAJ dostępne są statystyki pomeczowe.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 15:25, 21:25)
stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 2-0 dla Jastrzębskiego

PGE Skra: Wlazły, Kłos, Kochanowski, Ebadipour, Szalpuk, Łomacz, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Teppan, Orczyk, Milczarek (libero)

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1223886 odwiedzin