MCS otwiera pumptrack na Binkowie

2018-09-14 21:56:42

MCS otwiera pumptrack na Binkowie

Pumptrack na Binkowie zostanie otwarty już jutro. Nowa sportowo-rekreacyjna atrakcja miasta zostanie udostępniona do użytku mieszkańców podczas sześciogodzinnej imprezy, w ramach której każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania będzie mógł spróbować jazdy na rowerze po nowym torze.

Pumptrack w Bełchatowie oficjalnie otwarty zostanie w sobotę, 15 września. Początek imprezy o godz. 12. Chętni będą mogli wziąć udział w wyścigu na czas po nowo otwartej trasie. Nad przebiegiem zawodów czuwać będą sędziowie. Ci, którzy jeszcze nigdy na pumptrackach nie jeździli będą mogli skorzystać z porad instruktorów i obejrzeć pokaz jazdy na torze. Będzie też miasteczko ruchu drogowego, strefa dla dzieci, a sprzęt, w postaci rowerów czy kasków będzie można wypożyczyć. Będzie można także przyjechać własnym jednośladem i skorzystać z bezpłatnego serwisu, a także za pomocą roweru sporządzić... owocowy koktajl.

Aby wystartować w zawodach należy się zapisać bezpośrednio przed nimi (biuro będzie otwarte od godz. 12.15). Początek przejazdów planowany jest na 13:30 – dla dzieci powyżej 10 lat, a na 15 dla maluchów, które mają mniej niż 10 lat. Trenować będzie można już od godz. 12:30. Od godz. 12:15 dostępny będzie także instruktor.

Oprócz aktywności na samym torze będzie można wziąć także udział w quizie wiedzy rowerowej (godz. 17.30).

Pumptrack powstał na Binkowie, przy ul. Turkusowej w bezpośrednim sąsiedztwie oddanego do użytku dwa lata temu skateparku. To ponad 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni, w tym 900 m2 asfaltowej trasy pełnej zakrętów, garbów i "hopek", zaprojektowanych w taki sposób, aby można było utrzymać prędkość jazdy bez konieczności pedałowania.

Bełchatowski pumptrack składa się z dwóch torów, dla początkujących i zaawansowanych rowerzystów. Pierwszy z nich - easy track - złożony jest z niewielkich przeszkód, od 40 do 60 cm i przeznaczony jest dla młodszych rowerzystów, również maluchów jeżdżących na rowerkach biegowych. Dla starszych i bardziej zaawansowanych przeznaczony jest flow track, który będzie łączył sekcje wyścigowe (racing) i do oddawania skoków (flow). Przeszkody o zróżnicowanym poziomie trudności będą mieć wysokość od 50 do 170 cm.

Budowa Pumprtracka kosztowała miasto 1,7 mln zł. Skateplaza - 1,5 mln zł. Oboma obiektami zarządzać będzie Miejskie Centrum Sportu. Skatepark gościł już zawody deskorolkowe najwyższej rangi w Polsce [zobacz TUTAJ i TUTAJ]. Pumptrack też ma na to szansę. To jeden z największych tego typu torów rowerowych w Polsce.

 

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1223931 odwiedzin