Football Academy Cup w Szczercowie

Osiem drużyn, blisko setka dzieciaków i kilka godzin zaciętej rywalizacji. Tak wyglądał piłkarski turniej Football Academy Cup dla roczników 2010 i młodszych, który rozegrano w Szczercowie. Zagrały w nim trzy "nasze" drużyny. Wygrać się nie udało, ale tytuł króla strzelców pojechał do Bełchatowa.

oprócz dwóch zespołów Football Academy Bełchatów (biali i niebiescy) oraz Football Academy Szczerców w zawodach wzięły udział ekipy Warty Sieradz, Pro Active Kamieńsk, MULKS Łask, SMS Łódź i Akademia Futbolu Łódź. Zespoły podzielono na dwie grupy, z których po dwie najlepsze awansowały do... "Ligi Mistrzów", walcząc o zwycięstwo w turnieju, a słabsze zagrały w "Lidze Europy".

Niestety tym razem drużyny spod znaku FA okazały się nad wyraz gościnne i wszystkie trzy wpadły do teoretycznie słabszej "Ligi Europy". Wynik jednak nie był tutaj najważniejszy, liczyła się gra. Ponad sześciogodzinny turniej dostarczył solidnej dawki futbolu dla młodych adeptów.

Klasyfikację prowadzono w "Lidze Mistrzów". Zawody wygrała drużyna Warty Sieradz. Drugie miejsce zajęła ekipa MULKS Łask, a trzecie Łódzka Akademia Futbolu.

Co warte podkreślenia, królem strzelców zawodów został Igor Woźniak z FA Bełchatów (biali), który aż 14 razy trafił do bramki rywali (w sześciu meczach).

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1392137 odwiedzin