Marcin Sierczyński: Z gry byliśmy zespołem lepszym

2018-04-15 10:07:51

Marcin Sierczyński: Z gry byliśmy zespołem lepszym

Zawodnicy PGE GKS Bełchatów po derbowym spotkaniu z ŁKS Łódź, zremisowanym 2:2, żałowali straconych punktów. Tym bardziej, że w ich ocenie bełchatowianie nie byli tego dnia zespołem gorszym od rywala. - Z gry byliśmy zespołem lepszym - przekonuje Marcin Sierczyński, obrońca "Brunatnych".

- Była walka do końca, można było ugrać lepszy wynik, ale pozostaje nam cieszyć się z tego jednego punktu. Zwłaszcza, że przegrywaliśmy dwoma bramkami i daliśmy radę odrobić te straty - tłumaczy Dawid Flaszka, strzelec bramki na 2:2. - Pierwsza połowa poza straconymi bramkami, to uważam że podobnie jak w drugiej, byliśmy stroną która chciała grać i grała wysoko. ŁKS tak naprawdę zagrażał nam stałymi fragmentami, bo poza tymi okolicznościami to nie przypominam sobie by rywale przeprowadzili akcję, która by nam zagroziła. Z gry byliśmy zespołem lepszym - ocenia z kolei Marcin Sierczyński.

- Przyszedłem do Bełchatowa z wizją rozwoju, a mam tu jak najlepsze warunki ku temu. Nie ma co narzekać, wszystko jest na swoim miejscu. Dziś fajnie było przeżyć takie spotkanie, ale pamiętam też równie ciekawe mecze derbowe w Sosnowcu. Obyśmy jednak takie mecze wygrywali. Mam nadzieję, że ten punkt to nie będzie tylko dopisane "oczko" w tabeli, ale punkt zwrotny. Bo takim punktem możemy zbudować drużynę - przekonuje prawy obrońca PGE GKS.

- Trener uczulał nas na stałe fragmenty, a mimo to oba gole straciliśmy właśnie po takich momentach spotkania. Analiza pokaże, kto tam popełnił błędy, a może oni nas zaskoczyli? Szkoda, bo te punkty nam uciekają, a moglibyśmy być trochę wyżej w tabeli - kończy Flaszka, dla którego był to szósty gol w sezonie. Więcej od niego mają tylko Piotr Giel (10) oraz Bartłomiej Bartosiak (7), który również trafił w meczu przeciwko ŁKS.

fot. Adrian Mielczarski / PGE GKS Bełchatów

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 734895 odwiedzin