MPJ 2018: Półfinałowy sukces Skry! Finał okazją do rewanżu

2018-04-14 23:29:36

Juniorzy EKS Skry Bełchatów dopięli swego! Z trwającego turnieju finałowego Mistrzow Polski Juniorów wrócą z medalem. Za kilkanaście godzin będzie znany jego kolor, a żółto-czarni grając w finale mają szansę na jego najcenniejszą barwę.

Obecność pośród czterech najlepszych ekip kraju była dla juniorów EKS Skry połowiczną relizacją założonego planu. Druga część mówiła o zdobyczy medalowej, a sukces w półfinale tylko przybliżał do końcowego triumfu. Pierwszego seta rywale od początku mieli pod kontrolą (8:6, 16:13), a na finiszu niewiele się zmieniło i wygrali 25:21.

Kolejne dwie partie wyglądały bardzo podobnie, ponieważ gracze Radosława Kolanka powoli, ale skutecznie budowali swą przewagę punktową. Głównie czynili to w ostatniej fazie partii, gdy swymi udanymi akcjami uciekali rzeszowianom, a po ostatniej akcji cieszyli się z końcowego sukcesu (21:25, 22:25). Zwłaszcza w drugim secie rywale wyciągnęli do Skry pomocną dłoń popełniając aż 12 błędów własnych.

W czwartej odsłonie "Energetyczni" bardzo dobrze zagrali blokiem (6 pkt.), dodali do tego skuteczny blok (aż 6 pkt) i pewną grę w ataku, gdzie kończyli blisko 60 proc. akcji. Uwzględniając bardzo dobre przyjęcie (62 proc.), można było boleśnie wypunktować rywala i to bełchatowianie uczynili zwyciężając 13:25! W niedzielnym finale EKS Skra o 12:30 zagra z Metrem Warszawa, z którym przegrała w turnieju półfinałowym (info TUTAJ).

AKS V LO Rzeszów - EKS Skra Bełchatów 1:3 (25:21, 21:25, 22:25, 13:25)

EKS Skra: Nowak, Sawicki, Hoszman, Węgrzyn, Marciniak, Adamczyk, Stąsiek (libero) oraz Bak, Piotrowski

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 581946 odwiedzin