PGE Skra lepsza od mistrza Polski na koniec rundy zasadniczej

2018-04-14 23:09:40

PGE Skra lepsza od mistrza Polski na koniec rundy zasadniczej

Pewnym i efektownym zwycięstw mna zakończenie rundy zasadniczej uraczyli swoich kibiców siatkarze PGE Skry Bełchatów. Żółto-czarni w obecności kompletu publiczności pokonali w ostatniej kolejce ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0.

Przed meczem zastanawiano się, jak obie drużyny podejdą do tego spotkania, czy na boisku zobaczymy siatkarską "partię szachów", czy grę w otwarte karty. Choć i ZAKSA, i PGE Skra awans do półfinałów miały już w kieszeni, to mecz rozpoczęły w swoich podstawowych zestawieniach.

Dzięki temu oglądaliśmy w Energii wyrównany bój. Obie drużyny grały punkt za punkt, do czasu, aż w polu zagrywki zameldował się Mariusz Wlazły. Dzięki serwisom kapitana bełchatowianie wyszli na prowadzenie 14:11. ZAKSIE udało się odrobić straty przy stanie 21:21, ale gospodarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa w tej partii, wygrywając do 24.

Najlepszym zawodnikiem w szeregach bełchatowian był Milad Ebadipour, on też dał sygnał do ataku w drugim secie. Przy zagrywkach Irańczyka PGE Skra odskoczyła kędzierzynianom na cztery punkty (11:7). Potem poprawił Wlazły i prowadzenie wzrosło do sześciu "oczek"! Trener Andrea Gardini dokonał kilku zmian w składzie, ale podopieczni Roberto Piazzy pewnie zmierzali do zwycięstwa (25:17).

W trzeciej partii zmiennicy w ZAKSIE (z wyjściowego składu pozostali Buszek, Bieniek i Zatorski) nie sprostali zespołowi PGE Skry, choć walka była bardzo zacięta i rozstrzygnęła się dopiero po grze na przewagi. Bełchatowianie wygrali po pasjonującej końcówce do 32 i całe spotkanie 3:0.

PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (26:24, 25:17, 34:32)

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Kłos, Bednorz, Ebadipour, Łomacz, Piechocki (libero) oraz Penchev, Czarnowski, Janusz, Romać

ZAKSA: Toniutti, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Deroo, Zatorski (libero) oraz Jungiewicz, Rejno, Falaschi, Semeniuk

Artykuł dodał: Informacja prasowa PGE Skra Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 734899 odwiedzin