Kuba Domurad i Adam Kostrzewski boksowali na gali w Gorzkowicach

2018-04-14 01:59:38

Kuba Domurad i Adam Kostrzewski boksowali na gali w Gorzkowicach

Dwóch przedstawicieli nowo powstałej Sekcji Bokserskiej "GARDA" Bełchatów, a mianowicie Jakub Domurad oraz Adam Kostrzewski, wzięło udział w I Gali Boksu Amatorskiego Olimpijskiego w Gorzkowicach o Puchar Wójta Gminy Gorzkowice Alojzego Włodarczyka. Zarówno Kuba, jak i Adam swoje pojedynki przegrali, ale pokazali się oni z bardzo dobrej strony.

Z pewnością są osoby, które nie słyszały jeszcze o istnieniu tego typu sekcji bokserskiej w naszym regionie. Mimo to zawodnicy tego klubu mają już za sobą pierwsze pojedynki. - Z boksem jestem związany od bardzo dawna, a mogę nawet powiedzieć, że od najmłodszych lat szkoły podstawowej - mówi trener i założyciel Sekcji Bokserskiej "GARDA" Bełchatów. - Mnie ta dyscyplina sportowa interesowała od zawsze, o czym najlepiej wiedzą moi znajomi. Wraz ze wzrostem zainteresowania boksem od dłuższego czasu regularnie spotykaliśmy się na sali treningowej i ćwiczyliśmy. Pomysł na taki klub pojawił się już dawno temu, zrodził się z pasji, ale potrzeba było dojrzeć do tej decyzji. Dzięki zaangażowaniu kilku osób dzisiaj możemy oficjalnie mierzyć się w pięściarskich pojedynkach - podkreśla Żurawski.

W ostatnim czasie dał o sobie znać już Kuba Domurad, o którego wojewódzkim sukcesie pisaliśmy TUTAJ. Teraz w trakcie I Gali Boksu Amatorskiego Olimpijskiego w Gorzkowicach zaprezentowali się dwaj bokserzy z Bełchatowa. Kuba Domurad to kadet z rocznika 2002. Ten niespełna 16-letni zawodnik rywalizuje w kategorii ciężkiej +81kg. W Gorzkowicach przegrał on po bardzo dobrej walce na punkty z ubiegłorocznym Mistrzem Polski z klubu z Włocławka. Drugi z bokserów, Adam Kostrzewski to chłopak z rocznika 1998, który rywalizuje w kategorii wagowej do 81kg. 20-latek rywalizujący już jako senior w swoim debiucie dał niemałą porcję widowiskowego boksu, ale mimo wszystko uległ swojemu rywalowi w trzeciej rundzie. - Pomimo krótkiego czasu istnienia klubu i dotychczasowego doświadczenia w boksie pięściarze z Sekcji Bokserskiej "GARDA" Bełchatów zaprezentowali bardzo dobry poziom wyszkolenia. Co prawda w ostatnich walkach chłopakom brakło trochę szczęścia, by w końcowym werdykcie sędziowskim wygrana była po naszej stronie, to jednak bez wstydu i podniesioną głową mogliśmy opuścić ring - tłumaczy trener Żurawski. - Na szczególną uwagę zasłużył debiutujący Adam Kostrzewski, który boks trenuje zaledwie trzy miesiące. Po wielu rozmowach wśród osób ze środowiska pięściarskiego potwierdziły się moje przypuszczenia o dużym prawdopodobieństwie wygranej tego pojedynku, lecz niestety w końcówce trzeciej rundy brakło energii naszemu zawodnikowi i sędziowie nie mieli możliwości inaczej orzec werdykt - relacjonuje Arkadiusz Żurawski.

Trener ma nadzieję, że kolejne starty chłopaków wypadną jeszcze lepiej, jeżeli chodzi o końcowy werdykt, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą oni mieli okazję sprawdzić się już pod koniec kwietnia.

To jak szybko młodzie bokserzy z Bełchatowa potrafili nabyć odpowiednie umiejętności, aby zaprezentować się przed publicznością, pokazuje, że klub "GARDA" Bełchatów może się rozwinąć szybciej, niż mogłoby się komukolwiek wydawać. - Mam pewne cele, a jednym z nich jest promocja boksu w naszym mieście. Jest to sport dla każdego, w każdym wieku można go uprawiać i może być świetną alternatywną formą aktywności fizycznej. Chciałbym, aby trenujący w naszym klubie w przyszłości mogli go godnie reprezentować na imprezach o zasięgu krajowym i zagranicznym. Przede wszystkim chcę, aby uczestnicy zajęć prezentowali wysoki poziom umiejętności technicznych i byli dobrze przygotowani fizycznie. Bez tego bowiem żaden z powyższych nie zostanie osiągnięty - zaznacza trener.

Klub jest zarejestrowany w Polskim Związku Bokserskim, posiada licencję na szkolenie w boksie i podlega pod Okręgowy Związek Bokserski w Łodzi. Mimo krótkiego czasu istnienia już w wielu miastach z terenu województwa łódzkiego wiedzą, że w Bełchatowie jest boks stojący już na dobrym poziomie. Obecnie na zajęcia boksu przychodzi około 10-16 osób, które regularnie uczęszczają na zajęcia. Treningi odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 20 w sali fitness należącej do Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie przy ul. Czaplinieckiej 96. - Na zajęcia trzeba zabrać ze sobą przede wszystkim dobre samopoczucie, wygodny strój sportowy i obuwie, czasem przydaje się także zwykły mały ręcznik - informuje Arkadiusz Żurawski. - Na zajęciach wszyscy uczestnicy sumiennie doskonalą nabyte już umiejętności i eliminują pojawiające się błędy. Ciągle także poznają kolejne nowe techniki, detale, niuanse - dodaje.

Wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem treningów w Sekcji Bokserskiej "GARDA" Bełchatów zachęcamy, aby pisali na adres e-mail: garda.belchatow@gmail.com, zgłaszali się za pośrednictwem profilu na Facebooku (TUTAJ), lub po prostu przyszli na trening.

fot. Grzegorz Gryczka / Facebook

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 734878 odwiedzin