Jakie cele stawia GKS przed trenerem Derbinem? "W moim przypadku sytuacja wygląda nieco inaczej"

2018-04-13 14:19:34

Jakie cele stawia GKS przed trenerem Derbinem? "W moim przypadku sytuacja wygląda nieco inaczej"

Pierwszą rozmowę z nowym szkoleniowcem "Brunatnych" można przeczytać TUTAJ, ale nie zapomnieliśmy zapytać 41-letniego trenera o to, jakie cele postawił przed nim nowy pracodawca. - Punktów do odrobienia jest mnóstwo, jeżeli chodzi o stratę do czołowych lokat w lidze - mówi trener.

Artur Derbin półtoraroczny kontrakt z Górniczym Klubem Sportowym podpisał we wtorek 10 kwietnia. Od tamtej pory odbył on już z zawodnikami trzy jednostki treningowe. Po pierwszych zajęciach w roli trenera GKS Derbin nie chciał zdradzić terminu, w którym spotkał się z dyrektorem ds. sportowych, Marcinem Węglewskim. - Kontrakt został już podpisany, a więc w moim odczuciu nieistotne jest to, kiedy rozmawiałem z dyrektorem. Kibice zapewne z chęcią są tego ciekawi, ale uważam, że takich szczegółów nie trzeba zdradzać - uważa Derbin.

Jak się okazuje klub względem wyników i układu tabeli zweryfikował nieco cele na ten sezon, a był to jeden z tematów, o których Derbin rozmawiał z dyrektorem Węglewskim. - Wiem jakie cele były postawione przed trenerem Pawlakiem, natomiast w moim przypadku sytuacja wygląda nieco inaczej. Oczywiście, dopóki piłka w grze i mamy szansę, to będziemy chcieli to wykorzystać, ale punktów do odrobienia jest mnóstwo, jeżeli chodzi o stratę do czołowych lokat w lidze - mówi 41-letni trener.

Analizując, to co powiedział nowy szkoleniowiec PGE GKS Bełchatów, rozmowy toczyły się najprawdopodobniej jeszcze przed meczem w Legionowie, ponieważ Derbin zdążył jeszcze przed objęciem tego stanowiska przeanalizować zespół. - Od czegoś trzeba zacząć pracę, a więc to, co do tej pory zrobił tutaj trener Pawlak, będzie bazą wyjściową do dalszych działań, które planujemy. To nie jest tak, że przyszedłem tutaj i poznaję wszystko od podstaw, bo miałem okazję także robić wcześniej swoje analizy dotyczące tego zespołu. W meczu z Łódzkim Klubem Sportowym będziemy chcieli powoli wdrażać pewne aspekty, które mają poprawić grę drużyny - podkreśla Artur Derbin.

Ostatnim klubem, który miał pod swoją opieką Artur Derbin, była pierwszoligowa Chojniczanka Chojnice. Pracę w tym klubie 41-latek rozpoczął 2 maja ubiegłego roku, a zakończył ją nieco ponad miesiąc później - 10 czerwca. Derbinowi wówczas zabrakło punktu, aby awansować do Ekstraklasy i jego drużyna zajęła 3. miejsce w tabeli Nice I ligi. - W moim przypadku miałem dość długą przerwę od prowadzenia zespołu, ale nie próżnowałem w tym czasie. Skupiłem się na szkole trenerów UEFA Pro, w marcu broniłem pracę dyplomową, a więc mogę się już pochwalić tą licencją. Po drodze trafiały się również staże szkoleniowe, a więc cały czas się dokształcam i oczywiście spędziłem ten czas na podróżach. Śledziłem zmagania ligowe, praktycznie w każdy weekend jak nie transmisja w telewizji to na żywo, ale przyznam szczerze, że była to raczej pierwszoligowa rzeczywistość - wyznaje nowy opiekun "Brunatnych".

Ostatni trening przed sobotnią potyczką z Łódzkim Klubem Sportowym zaplanowano na piątek 13 kwietnia na godz. 17. Zajęcia odbędą się na drugim boisku MCS za Halą Widowiskowo-Sportową. Przypominamy również o tym, że trwa w dalszym ciągu przedsprzedaż biletów na sobotnie derby. Śpieszcie się, bo zostało już tylko około 1000 wejściówek.

fot. www.gksbelchatow.com

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 734879 odwiedzin