Ida Lis z nominacją na mistrzostwa świata. Czy związek opłaci jej start?

2018-04-09 10:37:46

Ida Lis z nominacją na mistrzostwa świata. Czy związek opłaci jej start?

Ida Lis otrzymała nominacje do kadry Polski na czerwcowa mistrzostwa świata w trójboju siłowym. Ma najlepsze wyniki na świecie wśród subjuniorek. Teraz trwa walka o zdobycie środków na wyjazd. Wcześniej będą jeszcze mistrzostwa Europy.

Ida Lis jest najlepsza na listach światowych subjuniorek. Według list startowych ma najlepszy rekord życiowy spośród startujących. Nominacja do kadry narodowej wydaje się więc oczywista. Ale niestety nie jest jeszcze pewne, czy Ida na mistrzostwa pojedzie.

Mistrzostwa świata odbędą się w czerwcu w Calgary w Kanadzie. To, czy Ida będzie mogła powalczyć w Kraju Klonowego Liścia o medale w dużej mierze zależy od związku i tego, czy opłaci jej wyjazd.

- Na takie zawody w pierwszej kolejności zabierają seniorów, bo te medale są najważniejsze, dopiero później są juniorzy i subjuniorzy, czyli ja - mówi Ida Lis.

Kilka tygodni temu Ida była już za oceanem, w Stanach Zjednoczonych na zawodach organizowanych przez Arnolda Schwarzeggera (więcej pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ). - Myślę, że teraz koszty wyjazdu do Kanady będą nawet większe - mówi Ida. - Obserwuję zawodników, którzy również dostali nominację na ten start i wiedzą na pewno, że muszą jechać na własny koszt, to zbierają na różnych zrzutkach kwotę ok. 12 tys. zł - dodaje. - Myślę, że nie byłoby szans uzbierać takiej kwoty w tak krótkim czasie, ale jeśli dostanę wiadomość, że nie jestem opłacona, to na pewno powalczę i sprawdzę, czy jest na to szansa. Chociaż niestety kwota jest olbrzymia - dodaje.

Ewentualni sponsorzy zatem mile widziani. Wyjazd do USA współfinansowała Idzie m.in. miejska spółka Wod-Kan.

Zanim jednak odbędą się mistrzostwa w Calgary, już 6 maja Idę czekają mistrzostwa Europy, które odbędą się w Czechach. Tutaj koszty na szczęście są już dużo niższe, więc na te zawody bełchatowianka na pewno się wybiera.


Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 734878 odwiedzin