Derby regionu dla Omegi. Kleszczów lepszy od rezerw PGE GKS

2018-03-30 21:02:44

Omega Kleszczów po raz drugi w sezonie pokonała rezerwy PGE GKS Bełchatów. Tym razem zespół Marcina Zimocha pokonał w starciu ligowym bełchatowian 3:1. - Zespół z Bełchatowa postawił nam wysoką poprzeczkę - ocenił po meczu opiekun zwycięzców.

Spotkanie w Kleszczowie lepiej rozpoczęli bełchatowianie, którzy z przebiegu gry wydawali się być zespołem przeważającym na boisku. Dobrą postawę "Brunatnych" zamazała jednak bramka dla kleszczowian w 23. minucie gry. Błąd w defensywie popełnił Bartłomiej Zieliński, który poślizgnął się, a w całej sytuacji bardzo dobrze odnalazł się Piotr Janeczek, który w pojedynku sam na sam z bramkarzem pewnie pokonał Krystiana Wojtczyka i Omega prowadziła 1:0. Taki wynik utrzymał sie do przerwy.

W drugiej odsłonie piątkowych derbów jako pierwsi bramkę zdobyli podopieczni Piotra Bajdziaka. Najpierw uderzenie Kacpra Szafrańskiego efektownie wybronił Paweł Wiśniewski, ale przy dobitce Michała Lewandowskiego golkiper Omegi był bezradny. Radość z bramki w szeregach GKS-u nie trwała długo, ponieważ już pięć minut później Omega wyszła z groźną akcją wykorzystując złe ustawienie defensywy GKS i kleszczowian na prowadzenie wyprowadził Robert Tomesz. W 69. minucie spotkania w polu karnym "Brunatnych" najlepiej odnalazł się Dawid Pałyska, po którego strzale piłka zatrzepotała w siatce i mieliśmy 3:1 dla gospodarzy. Po tej bramce przyjezdni nie zdołali się już podnieść.

Co ciekawe, mecz Omegi z rezerwami GKS był ostatnim dla Mariusza Morawskiego spotkaniem w roli kierownika drużyny, a należy podkreślić, że tą funkcję Morawski pełnił od lipca 2010 roku kiedy to drugi zespół GKS występował w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. - Staraliśmy się wywiązywać ze swoich założeń taktycznych i uważam, że chłopaki naprawdę bardzo dobrze wyglądali - mówił po zakończeniu meczu szkoleniowiec rezerw PGE GKS Bełchatów, Piotr Bajdziak. - Niestety piłka nożna jest brutalna i na dalszy plan schodzi to kto grał ładniej i efektowniej na boisku, liczą się bramki. Dziś przeciwnicy do perfekcji wykorzystali nasze błędy i szkoda, że kiedy po bramce na 1:1 przeważamy na boisku, gramy lepiej od rywali i to my zmierzamy w kierunku wyjścia na prowadzenie, tracimy przypadkowego gola po prostym błędzie i znów mamy podcięte skrzydła - tłumaczy.

- Każdemu na początku rundy wiosennej zależy na punktach. Zespół z Bełchatowa postawił nam wysoką poprzeczkę i cieszę się z tych trzech oczek, ponieważ muszę przyznać, że to rywale wyglądali dziś lepiej i patrząc na grę GKS to spokojnie ten zespół powinien pozostać w gronie czwartoligowców - podkreślał po meczu w Kleszczowie trener Omegi, Marcin Zimoch. - Mimo wygranej trzeba wyciągnąć wnioski. Dla nas najważniejsze są z kolei małe kroczki. Mam nadzieję, że powoli idziemy od zwycięstwa do zwycięstwa. Nie patrzymy na rywali, ale tylko i wyłącznie na siebie. Jeżeli będziemy grać bezbłędnie, będziemy wykorzysytwać swoje sytuacje i walczyć na boisku od początku do końca to powinniśmy regularnie punktować - dodaje.

Aktualnie w tabeli Omega plasuje się na 6. pozycji mając po 19 meczach na koncie 30 punktów, a "Brunatni" po 19 rozegranych spotkaniach plasują się na 15. miejscu z dorobkiem 20 oczek. W następnej kolejce piłkarze Omegi Kleszczów zagrają na wyjeździe z drużyną KS Paradyż, a z kolei rezerwy GKS podjemować będą w meczu domowym lidera IV ligi - Unię Skierniewice.

Omega Kleszczów - PGE GKS II Bełchatów 3:1 (1:0)
1:0 - Piotr Janeczek 23’
1:1 - Michał Lewandowski 57’
2:1 - Robert Tomesz 62’
3:1 - Dawid Pałyska 69’

Omega: Wiśniewski - Roczek, Grzywiński, Pałyska, Niedbała – Szewczyk (75’ Konecki), P. Kowalski (90’ Lesiakowski), Serafin, Tomesz (75’ Belica), Barański (64’ K. Kowalski) - Janeczek (55’ Saternus)

GKS II: Kr. Wojtczyk – Orski,  Zieliński (46’ Jasiński), Góralczyk, Kogut - Bociek, Szafrański (69’ Siewiera) - Stolarczyk, Imiołek (63’ Ka. Wojtczyk), Lewandowski - Berłowski (80’ Szyszkowski)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 581921 odwiedzin