"Jupiter" Bełchatów na podium XII Mistrzostw Polski Energetyków

2018-03-27 00:11:38

XII Mistrzostwa Polski Energetyków w Halowej Piłce Nożnej "OLDBOY" o Puchar Prezesa Zarządu PGE S.A. składały się z trzech dni wytężonych zmagań pomiędzy Energetykami z całej Polski. Organizatorem tego wydarzenia była Sekcja Piłki Nożnej Towarzystwa Sportu i Rekreacji "Jupiter" działającego przy Elektrowni Bełchatów. Emocji w trakcie zawodów nie brakowało.

Zawody rozegrano w dniach 22-24 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej KWB przy ul. 1 Maja. W zmaganiach udział wzięło 19 ekip 10-osobowych. Każdy z zespołów reprezentował różne grupy branży energetycznej.

W pierwszym dniu mistrzostw rozegrane zostało 36 spotkań w czterech grupach eliminacyjnych. W drugim dniu zmagań rozegrane zostało również 36 meczów w grupach o miejsca 1-10 i 11-19 oraz dwa spotkania półfinałowe. Tam drużyna PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź przegrała z zespołem "Jupiter" PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów 2:3. W drugim starciu półfinałowym ekipa PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów zremisowała 2:2 z SSK Elektro Łaziska, a w serii rzutów karnych to goście tego spotkania wygrali 5:4. Warto podkreślić, że każdy z tych pojedynków stał na bardzo wysokim poziomie. Trzeci dzień mistrzostw był decydującym, ponieważ rywalizowano o poszczególne miejsca w klasyfikacji końcowej mistrzostw. W najważniejszych dwóch pojedynkach emocji nie brakowało. W meczu o 3. miejsce PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów przegrał z PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź 0:1, a w wielkim finale "Jupiter" PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów uległ SSK Elektro Łaziska 0:2. Organizatorzy osiągnięcie zespołu z Górnego Śląska oceniają w formie małej niespodzianki. Nikt nie spodziewał się, że drużyna debiutująca w tych zawodach zagra tak widowiskowo. Wszystkie ekipy, które uczestniczyły w XII Mistrzostwach Polski Energetyków, otrzymały pamiątkowe puchary, koszulki i statuetki, a wśród wielu nagród indywidualnych nie brakowało piłki i koszulki z podpisami zawodników PGE Skry Bełchatów.

Finałowe zmagania uatrakcyjniły pokazy trików piłkarskich, których autorami byli specjalnie zaproszeni goście, Mistrz Świata - Paweł Skóra oraz Dawid Krzyżowski. Ponadto dwójka freestylerów przeprowadziła warsztaty piłkarskie z udziałem młodych piłkarzy GKS Bełchatów z rocznika 2010.

Uczestnicy turnieju nie ukrywali, że jest to najlepiej organizowany turniej branżowy, w jakim mogli brać udział, a z kolei organizatorzy zapowiedzieli, że za rok w Bełchatowie odbędzie się kolejna tego rodzaju impreza.

TUTAJ można obejrzeć fotorelację z turnieju finałowego XII Mistrzostw Polski Energetyków w Halowej Piłce Nożnej "OLDBOY" o Puchar Prezesa Zarządu PGE S.A.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 661010 odwiedzin