Futbolowe podsumowanie regionu #20

2018-03-26 18:32:28

Wracamy z "Futbolowym podsumowaniem regionu", pierwszym w rundzie wiosennej! W miniony weekend ważne zwycięstwo w kontekście walki o pozostanie pośród czwartoligowców odnotowały rezerwy PGE GKS Bełchatów. Nie było to jedyne zwycięstwo naszych drużyn na starcie wiosny, ponieważ triumfowali także ligowcy z Zelowa i Kleszczowa.

Efektownie ligowy rok 2018 rozpoczęli piłkarze Włókniarza Zelów, którzy rozgromili na wyjeździe KS Paradyż 5:1! Zelowianie przed tym meczem tracili do rywala trzy punkty, jednak na boisku nie było to widać tej różnicy. Wynik meczu już w 4. minucie otworzył Daniel Dymek, a po pół godziny było 2:1 dla Włókniarza. Kolejne cztery gole dla zespołu Tomasza Fiszera strzelili bracia Dregier, dzieląc się sukcesem po połowie.

- Odwołanie pierwszej kolejki trochę zachwiało nam cykl przygotowań, obawialiśmy się trochę jak to będzie wyglądało, ale na szczęście ten start wypadł dość przyjemnie. Byliśmy tego dnia zespołem zdecydowanie lepszym. Oby tylko nie był to jednorazowy wyskok. Myślę, że chłopcy wyglądali na tyle fajnie, że wystarczy to tylko podtrzymać i starać się o kolejne punkty - mówił w rozmowie z naszym serwisem trener Włókniarza, Tomasz Fiszer.

Po ciężkim meczu cenne punkty wypracowała również Omega Kleszczów, która okazała się lepsza w meczu ze Stalą Niewiadów (3:2). Do przerwy obie drużyny strzeliły po dwie bramki, przy czym w 37. minucie po golu Pawła Kowalskiego Omega prowadziła 2:1. Chwilę później do remisu doprowadzili gospodarze. Autorem gola dającego końcowy sukces był Kowalski, który tym razem wykorzystał rzut karny. Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu. Po stronie Kleszczowa dwoma żółtymi kartkami ukarany został Piotr Janeczek.

Ważne zwycięstwo piłkarzy górniczej "dwójki". Rezerwy PGE GKS pokonały Ceramikę Opoczno 2:1, dzięki czemu do lokalnego przeciwnika tracą już tylko jeden punkt. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył strzałem z bliska Hubert Berłowski, a tuż przed końcowym gwizdkiem podwyższył na 2:0 Krystian Peda. Wykorzystał on błąd golkipera gości, dzięki czemu bełchatowianie mogli być już pewni końcowego sukcesu. Zwłaszcza, że chwilę później bramkę kontaktową zdobyli goście, lecz na więcej brakło już czasu.

- Spotkanie było bardzo ciężkie, Ceramika postawiła wysoko poprzeczkę, grali agresywnie, bardzo blisko siebie i przez długi czas ciężko było nam stworzyć sytuację. Chłopaki stanęli na wysokości zadania, przez cały mecz byliśmy drużyną lepszą i z pewnością zasłużyliśmy na trzy punkty - cieszył się po spotkaniu opiekun bełchatowskich rezerw, Piotr Bajdziak. - Zawodnicy, którzy zeszli z pierwszej drużyny zagrali dobry mecz, ale nie upatrywałbym w tym jakiejś wielkiej przewagi. Ja swoich zawodników cenię bardzo wysoko i uważam, że gdyby to oni dziś znaleźli się w większości w wyjściowym składzie, byłoby podobnie - dodał.

Bardzo ciekawy mecz obejrzeli kibice na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kleszczowie, gdzie rozegrano derby regionu na poziomie klasy okręgowej. Wicelider Astoria Szczerców szukał punktów w starciu z Omegą II, ale gospodarze postawili im bardzo trudne warunki. W pierwszej odsłonie meczu warto odnotować m.in. groźny strzał byłego, bramkostrzelnego napastnika Zjednoczonych Bełchatów, Jarosława Kurzynogi. Druga połowa meczu to dogodna okazja strzelecka grającego trenera Omegi Witolda Sowały, który jednak zamiast finalizować akcję, podał do Kurzynogi, ale ten spudłował. Jedyny gol padł po błędzie defensywy gospodarzy, który wykorzystał Radosław Pęciak.

Istotne spotkanie w kontekście obecności w ligowej czołówce przegrali piłkarze Hetmana Rusiec. Nasz sieradzki rodzynek w A-klasie prowadził w domowym meczu z UKS Ustków już od 8. minuty po bramce Krystiana Stępnia, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Pawła Matyni. Taki wynik utrzymał się do 56. minuty, gdy rywale doprowadzili do remisu, a chwilę później goście niespodziewanie już prowadzili. Gospodarze mają sobie za złe, że mimo kilku dogodnych okazji nie zdołali zdobyć drugiej bramki, która mogła dać im cenne punkty.

IV liga, gr. łódzka (19. kolejka):
* PGE GKS II Bełchatów - Ceramika Opoczno 2:1 (0:0)
bramki dla GKS II: Hubert Berłowski, Krystian Peda

GKS II: Moczadło - Kogut (46’ Szubertowski), Zieliński (46’ Grolik), Góralczyk, Lewandowski (80’ Orski), Szafrański (46’ Janasik), Ryszka (65’ Jasiński), Thiakane, Flaszka (46’ Peda), Stolarczyk, Berłowski

* Stal Niewiadów - Omega Kleszczów 2:3 (2:2)
bramki dla Omegi: Paweł Kowalski (x2), Przemysław Szewczyk

Omega: Wiśniewski - Roczek, Grzywiński, Pałyska, Niedbała (77’ Saternus), Szewczyk (90’ Lesiakowski), Paweł Kowalski (75’ Belica), Barański (80’ Płuciennik), Tomesz (84’ Krzysztof Kowalski), Janeczek

* KS Paradyż - Włókiarz Zelów 1:5 (1:2)
bramki dla Zelowa: Norbert Dregier (x2), Jakub Dregier (x2), Daniel Dymek

Włókniarz: Wnuk - Łucki, Bendkowski, Chorąży, Rosiak, Danecki (76’ Olszewski), Dymek, Boczkiewicz, Jakub Dregier, Norbert Dregier (81’Raś), Maciejewski (71’ Bednarek)

* Zjednoczeni Bełchatów - LKS Kwiatkowice (mecz przełożony)

(4. Włókniarz Zelów 31 [10-1-7] 36:27; 8. Omega Kleszczów 27 [8-3-7] 39:38; 15. GKS II Bełchatów 20 [6-2-10] 37:46; 18. Zjednoczeni Bełchatów 0 [0-0-17] 4:111; (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (15. kolejka):
* Omega II Kleszczów - Astoria Szczerców 0:1 (0:0)
bramka dla Astorii: Radosław Pęciak

Omega II: Zientarski - Brożyna, Roczek, Płóciennik, Bisaga (83’ Jędrzejczyk), Saternus (46’ Dzwonkowski), Zatorski (46’ Sowała), Pieniążek, Lesiakowski, Konecki, Kurzynoga (83’ Trajdos)

Astoria: Piernicki - Landowski, Bogucki (55’ Opyd), Rudzki, Kęsy, Skała (87’ Drągowski), Siewiera (90’ Woźniak), Kowalski (60’ Wańdoch), Boruń, Pęciak, Świętczak

(2. Astoria Szczerców 35 [11-2-1] 37:11; 8. Omega II Kleszczów 18 [5-3-6] 29:23)