Trzy złote krążki Krystiana Gortata w XXV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski

2018-03-22 17:18:03

16 zawodników klubu Knock-Out Team Bełchatów na czele z trenerem Krystianem Gortatem wystąpiło w XXV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Taekwondo ITF w Ostródzie. Dla 15 młodych wojowników były to pierwsze zawody na takim szczeblu, a trener, zdobywając trzy tytuły mistrzowskie, udowodnił swoim podopiecznym, jakie plony można zbierać w przyszłości dzięki ciężkiej pracy w młodości.

W pierwszy dzień zawodów na starcie stanęło ośmiu reprezentantów bełchatowskiego klubu. Byli to: Natan Dziankowski, Marcel Adasiewicz, Julia Bagińska, Kamil Bagiński, Julia Majcherek, Natan Matyśkiewicz, Jonasz Gortat oraz Beata Bartos. Tego dnia najlepiej na macie zaprezentowali się: Natan Matyśkiewicz zdobywając 5. miejsce Mistrzostw Polski w układach tradycyjnych oraz 6. pozycję w technikach specjalnych, Marcel Adasiewicz zajął 4. miejsce w konkurencji układów, gdzie przegrał dopiero w półfinale, Beata Bartos w technikach specjalnych wywalczyła 7. pozycję, a z kolei w układach uplasowała się tuż za podium na 4. miejscu. Pozostali uczestnicy również zaprezentowali się bardzo dobrze i dali z siebie wszystko, ale zajęli bardziej odległe pozycje.

- Sobota była ciężka, ponieważ brakowało w niektórych momentach szczęścia, stąd pojawiły się pierwsze łzy i spory niedosyt - podkreśla Krystian Gortat.

Drugi dzień zawodów przyniósł nam na starcie 7 młodych zawodników klubu Knock-Out Team Bełchatów. Byli to: Tobiasz Rękorajski, Fabian Rudnicki, Wiktor Wędzik, Oliwia Siewierska, Julita Banaszczyk, Roksana Szubińska i Zuzanna Stępień. Jako pierwszy wystartował Tobiasz Rękorajski, który w układach tradycyjnych wygrał pierwszy pojedynek z przeciwnikiem z Litwy 4:1, ale w drugim starciu przegrał i ostatecznie zajął 6. lokatę. Fabian Rudnicki otarł się z kolei o podium, ponieważ zajął 4. pozycję w technikach specjalnych. W tej samej konkurencji startowała Oliwia Siewierska, który pobiła przy okazji Mistrzostw Polski, swój rekord życiowy doskakując do wysokości 195cm. Ten wynik dał Oliwii 7. miejsce.

- Niedzielne zmagania także obfitowały w wiele emocji, ponieważ moi zawodnicy byli bardzo zaangażowani i skoncentrowani na swojej rywalizacji, z czego jestem bardzo zadowolony - podkreśla Gortat.

Ósmym zawodnikiem klubu Knock-Out Team Bełchatów, który tego dnia wystartował w zawodach, był trener Krystian Gortat, który o medale rywalizował na samym końcu mistrzostw.
W pierwszej konkurencji 21-latek walczył w układach tradycyjnych, eliminując kolejno swoich rywali. W finale Gortat walczył z trenerem pabianickiej Szkoły Sztuk Walki - Azja, Grzegorzem Sokołowskim, dla którego ten starty był ostatnim w karierze zawodniczej. Po pierwszym układzie sędziowie orzekli remis, ale dogrywka należała już do bełchatowianina. Mimo tego, że przewaga doświadczenia była po stronie przeciwnika to Krystian Gortat zdołał wygrać i zdobyć pierwszy tytuł mistrzowski na tej imprezie.

Kolejną konkurencją były techniki specjalne. Tutaj po dwóch turach doszło do dogrywki. Pierwszy pułap to wysokość 260cm. W tarczę nie trafił żaden z zawodników. Sędziowie obniżyli poprzeczkę o 5cm. Wówczas obaj zawodnicy doskoczyli do tego pułapu i sędziowie podnieśli tarczę na wysokość 258cm. Rywal Krystiana Gortata przy swojej próbie nie doskoczył do tego poziomu, a z kolei Krystian Gortat przy pierwszej, jak i przy drugiej próbie trafił, co dało mu kolejny złoty krążek.

W walkach Semi-Contact - 175cm Krystian Gortat wygrał przed czasem w pierwszej walce, ale w drugim pojedynku coś poszło nie tak i 21-latek przegrał z zawodnikiem z KCT Kraków.

Rywalizacja w kategorii LightContact - 70 kg. zaczęła się od wygranej Krystiana 3:0 i to doprowadziło bełchatowianina do finału. W finale Krystian Gortat zawalczył, z zawodnikiem krakowskiego Centrum Taekwon-Do. Niesiony dopingiem 21-latek przeważał nad rywalem przez cały czas i ostatecznie to Krystian Gortat został Mistrzem Polski w walkach w formule Light-Contact - 70kg, a tym samym był to dla bełchatowianina trzeci złoty krążek. Ostatecznie Krystian został wybrany przez organizatorów najlepszym zawodnikiem XXV Mistrzostw Polski w kategorii senior. Ciekawostką jest to, że Klub Knock-Out Team Bełchatów został wyróżniony przez organizatora za najgłośniejszy doping w czasie trwania zawodów.

- Bełchatowski klub funkcjonuje do półtora roku, niektóre dzieci trenują u nas kilka miesięcy, a mimo to potrafią zaznaczyć swoją obecność na Mistrzostwach Polski, zawodach najwyższej rangi, ocierając się o medale. Zadanie, jakie mieli podopieczni, zostało wykonane, walczyli do samego końca, nie odpuszczając nikomu. Medale byłe bardzo blisko. Prędzej czy później w naszym klubie będą medaliści Mistrzostw Polski, jeśli tylko młodzież w dalszym będzie angażować się w treningi. Jestem niesamowicie dumny z moich wojowników - powiedział trzykrotny Mistrz Polski.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 834075 odwiedzin