MUKS U16 z domową porażką

2018-03-11 12:51:02

W przedostatnim meczu ligowym rozgrywek wojewódzkiej grupy C zawodniczki MUKS Bełchatów U16 uległy na własnym parkiecie drużynie KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno 58:103 (3:28, 10:29, 27:23, 18:23). Dla młodych bełchatowianek to kolejna lekcja gry od starszych rywalek.

Podopieczne Tomasza Wojciechowksiego w słabym stylu rozpoczęły spotkanie z Kutnem, ponieważ od początku koszykarki MUKS-u grały jak sparaliżowane. Rywalki szczególnie pod względem fizycznym przeważały nad zawodniczkami z Bełchatowa, czego efektem był wynik pierwszej kwarty 28:3 dla przyjezdnych.

- Mecz był od samego początku bardzo ciężki. Zawodniczki o rok starsze przeważały nad nami, ale mimo to trzeba szukać pozytywów. Ostatnio z tą drużyną przegrałyśmy różnicą 69 punktów, a dziś była różnica 45 punktów więc jakiś progres już jest - zaznacza zawodniczka MUKS U16 - Wiktoria Warnecka.

Druga kwarta stosunkowo była już nieco lepsza. Bełchatowianki nadal popełniały sporo prostych błędów, ale ta część gry zakończyła się wynikiem 29:10 i do przerwy było już 57:13 dla koszykarek z Kutna.

W kwarcie trzeciej koszykarki MUKS-u wzięły się do roboty i od razu lepsza gra bełchatowianek przełożyła się na wynik trzeciej kwarty, 27:23 dla gospodarzy.

Mimo nadal sporej przewagi kutnianek waleczne dziewczyny z Bełchatowa nie odpuszczały i grały niemalże na równi z rywalkami. Ostatecznie zawodniczki Tomasza Wojciechowskiego w czwartej kwarcie przegrały 18:23, a w całym spotkaniu 58:103.

- Najważniejsza dla nas w tej lidze jest nauka, która mam, nadzieję zaprocentuje w następnym sezonie. Myślę, że dzięki pojedynkom ze starszymi zawodniczkami złapiemy więcej doświadczenia i obycia na parkiecie, a w przyszłym sezonie będzie nam dzięki temu łatwiej, bo trafimy w końcu na swój rocznik i rywalizacja pod względem fizycznym będzie na tym samym poziomie - podkreśla Warnecka.

Najwięcej punktów w drużynie MUKS U16 zdobyła Tatiana Nowicka (16 pkt), Magdalena Ressel (14 pkt) oraz Wiktoria Warnecka (12 pkt). W zespole KKS-u najlepiej spisała się Julia Myszkowska, która rzuciła 28 oczek.

W tabeli bełchatowianki plasują się na ostatnim 6. miejscu. Koszykarki MUKS U16 po 10 rozegranych spotkaniach mają w swoim dorobku 9 punktów. Do tej pory bełchatowianki wygrały zaledwie jeden mecz, a przegrały ich aż 8. Ostatni mecz ligowy zespół MUKS U16 rozegra na wyjeździe, w środę 21 marca o godz. 12 z MKS Ósemką Skierniewice. - Naszym celem w ostatnim spotkaniu jest zwycięstwo, ponieważ drużyna ze Skierniewic dysponuje podobną siłą co my, a ponadto chcemy rewanżu za ostatni mecz, który nie poszedł po naszej myśli - mówi Wiktoria Warnecka.

Liga wojewódzka U16:
* MUKS Bełchatów - KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno 58:103 (3:28, 10:29, 27:23, 18:23)

MUKS: Magdalena Ressel (14 pkt), Tatiana Nowicka (16), Wiktoria Warnecka (12), Julia Poszepczyńska (2), Zuzanna Mizerska (2), Pamela Rakoczy (9), Julia Kowalska (2), Aleksandra Telążka (1), Natalia Nowakowska, Patrycja Cieślak.

KKS: Justyna Kozarska (6 pkt), Julia Myszkowska (28), Julia Brewińska (14), Nikola Gołębiewska (4), Zuzanna Sikorska (9), Natalia Pietrzak (20), Milena Budner (8), Weronika Zalewska (14), Małgorzata Jabłońska.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 580844 odwiedzin