Reprezentanci BKL z dziesięcioma medalami. Dwa złote krążki Mai Matyśkiewicz

2018-03-10 19:38:08

Za zawodnikami Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego kolejne bardzo dobre występy. Tym razem reprezentanci BKL z trzech ostatnich imprez przywieźli dziesięć krązków. Trener Dariusz Rybarczyk podkreśla jednak, że sześć z nich to medale koloru złotego.

W 47 Crossie Mysłowic w biegu przełajowym klas szóstych 1. miejsce zajęła Amelia Pawelus. Tuż za jej plecami na metę dotarła inna z reprezentantek BKL - Oliwia Malinowska, która tym samym zdobyła srebrny medal.

Dzień później w Łodzi w trakcie Halowych Mistrzostw Województwa młodzików wystąpili zawodnicy z kategorii U16. Bardzo dobry występ zanotował Kacper Wośko, który w rywalizacji na 600 metrów z czasem 1:26:50 zajął 1. pozycję, osiągając tym samym swój rekord życiowy na tym dystansie. Przypomnijmy, że Wośko w ubiegłym roku zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski młodzików. Ponadto dwa złote medale dorzuciła Maja Matyśkiewicz, która wygrywała na dystanie 60 i 300 metrów. Swój debiut na dystansie 600 metrów zaliczyła Gabriela Chmielewska, która minimalnie przegrała z faworyzowaną zawodniczką RKS-u Łódź i zajęła 2. miejsce.

Ponadto w zawodach udział wzięła Wiktoria Posmyk, która zajęła w biegu na 600 metrów 4. pozycję i z czasem 1:48:25 pobiła swoją "życiówkę". 4. pozycję w rywalizacji na 600 metrów zajęła także Marita Dyblaka, a z kolei w biegu na 1000 metrów z czasem 3:29:08 na 4. miejscu uplasowała się Antonika Leska. - Bardzo mnie cieszą występy i wyniki osiągnięte przez zawodników z kategorii U16, ponieważ są to osoby, które być może zaprezentują nasze miasto i powiat w tegorocznych Mistrzostwach Polski młodzików, które odbędą się we wrześniu, w naszym mieście na obiektach Powiatowego Centrum Sportu - mówi trener Dariusz Rybarczyk.

Tydzień później w Łodzi w trakcie Mistrzostw Województwa w biegach przełajowych zaprezentowała się czwórka reprezentantów Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Uczestnicy tej imprezy mieli do pokonania trasę o długości 2 km. Złoty medal zdobyła Aleksandra Dawidziak w biegu juniorek młodszych oraz Kacper Wośko w kategorii młodzików. Ponadto srebrny medal wśród młodziczek zdobyła Gabrysia Chmielewska, a brąz w tej samej kategorii wiekowej zdobyła Antonina Leska.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 580865 odwiedzin