PGE Skra wygrywa w katowickim Spodku

2018-03-09 22:57:17

Siatkarze PGE Skry Bełchatów w wyjazdowym spotkaniu 25. kolejki rozgrywek PlusLigi pokonali GKS Katowice 3:0 (25:20, 25:23, 25:18). Tym samym żółto-czarni wygrali szósty z rzędu mecz ligowy przerywając świetną passę katowiczan pięciu spotkań bez porażki z rzędu. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano rozgrywającego PGE Skry - Grzegorza Łomacza.

Pierwszy set lepiej rozpoczęli gospodarze, ale dobra gra katowiczan nie pozwoliła na wiele, bo w połowie seta to przyjezdni objęli prowadzenie. Przez kolejne minuty gry w katowickim Spodku trwała zacięta rywalizacja. Ostatecznie przy stanie 19:19 do przodu ruszyli bełchatowianie, którzy wygrali 25:20.

Druga partia od początku była pod kontrolą gospodarzy, którzy przy wyniku 18:14 zostali zaatakowani przez przyjezdnych. Pięć punktów z rzędu dla Skry spowodowało, że było 19:18 dla podopiecznych Roberto Piazzy. W końcówce mieliśmy bardzo wyrównaną walkę, ale ostatecznie to Skra wygrała 25:23.

Bełchatowianie w secie trzecim wykorzystali przewagę psychiczną nad rywalem i udowodnili to na parkiecie. Z akcji na akcję żółto-czarnym grało się lepiej, a ostatecznie Skra wygrała w trzeciej odsłonie 25:18 i w całym spotkaniu 3:0.

MVP meczu wybrany został rozgrywający PGE Skry Bełchatów - Grzegorz Łomacz, który spisywał się w tym meczu bardzo dobrze, a szczególnie w polu zagrywki. - Cieszę się, że mogłem pomóc zespołowi i zaprezentować się w dłuższym wymiarze czasu. Na pewno statuetka to miły dodatek do dobrej postawy całego zespołu w tym meczu - mówił po zakończeniu spotkania Grzegorz Łomacz.

Tego dnia bełchatowianie zagrali zarówno bardzo dobrze w ofensywie (64% perfekcyjnego ataku) jak i w defensywie (66% dokładnego przyjęcia). Również bełchatowianie skutecznie grali blokiem. W tym elemencie Skra zdobyła 8 punktów przy 5 zdobytych przez GKS.

Kolejne spotkanie bełchatowianie rozegrają w środę 14 marca w łódzkiej Atlas Arenie. Tam w 1/6 rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów mężczyzn żółto-czarni zagrają w pierwszym meczu z włoskim Cucine Lube Civitanova.

GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 23:25, 18:25)

GKS: Komenda, Kapelus, Pietraszko, Butryn, Quiroga, Kohut, Mariański oraz Stańczak (libero) oraz Fijałek, Sobański, Witczak.

PGE Skra: Janusz, Ebadipour, Kłos, Wlazły, Penchev, Czarnowski, Piechocki (libero) oraz Łomacz, Lisinac.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 661010 odwiedzin