Piłkarze PGE GKS zostaną trenerami grup młodzieżowych

2018-03-09 11:31:06

Piłkarze PGE GKS zostaną trenerami grup młodzieżowych

W poniedziałek 12 marca ruszy pilotażowy program w grupach młodzieżowych GKS Bełchatów, w ramach którego z adeptami piłki nożnej pracować będą zawodnicy pierwszej drużyny PGE GKS Bełchatów. - To kolejny etap w rozwoju naszej akademii - mówi dyrektor ds. sportowych Marcin Węglewski.

W ramach wprowadzanego po raz pierwszy programu w zajęciach z drużynami GKS Bełchatów od U-9 do U-15 (z wyłączeniem U-14) brać będą udział piłkarze drugoligowej drużyny "Brunatnych", którzy będą pełnić rolę trenerów-asystentów. Docelowo górniczy klub chce wprowadzić standard dwóch trenerów w każdym z roczników.

Pomysł dyrektora sportowego oraz koordynatora ds. młodzieży Krystiana Kieracha spotkał się z pozytywną reakcją "szatni", co zaowocowało przystąpieniem do projektu aż osiemnastu zawodników (od zeszłego roku z zespołem U-7 współpracuje już Michał Lewandowski). Giekaesiacy zostali podzieleni na trójki, które zostały wyznaczone do konkretnego rocznika. Np. przy drużynie GKS 2005 (U-13) działać będą Patryk Rachwał, Marcin Garuch i Robert Chwastek. Każdy z piłkarzy weźmie udział w jednym treningu tygodniowo, by wesprzeć swoim doświadczeniem trenera prowadzącego.

- Taka interakcja powinna przynieść same profity - mówi Węglewski. - Dla naszych juniorów będzie to dodatkowa motywacja do jeszcze lepszej pracy a dla samych zawodników, z których wielu ma w planie przyszłość trenerską, zbieranie doświadczenie po tej drugiej stronie piłkarskiego fachu - dodaje. Obecnie szkoleniem w sekcji piłkarskiej GKS „Bełchatów” S.A. objętych jest około 450 adeptów w trzynastu grupach a najmłodsze dzieci pochodzą nawet z rocznika 2013.

Artykuł dodał: Informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 661028 odwiedzin