[VIDEO] PGE GKS przed startem rundy. "Wiosną margines błędu mamy mniejszy"

2018-03-07 19:11:22

[VIDEO] PGE GKS przed startem rundy. "Wiosną margines błędu mamy mniejszy"

Gramy o awans, a najważniejsze będzie to, jak wejdziemy w tę rundę - zapowiadają przedstawiciele PGE GKS Bełchatów. Bełchatowski drugoligowiec wciąż jednak czeka na inaugurację rundy wiosennej, po tym jak PZPN odwołał całą 20. kolejkę. Zagrożone jest również spotkanie 21. serii gier.

Siarka Tarnobrzeg, najbliższy rywal PGE GKS, złożyła w PZPN wniosek o przełożenie sobotniego meczu. Powodem ma być zły stan boiska. Decyzja o jego rozegraniu ma zapaść w czwartek. Ewentualne przełożenie tego spotkania sprawi, że dopiero trzeci planowy mecz rundy wiosennej (z GKS Jastrzębie) otworzy górnikom rok 2018.

Inaugurację wiosny przy Sportowej 3 poprzedziła specjalna konferencja prasowa z udziałem dyrektora sportowego Marcina Węglewskiego, trenera PGE GKS Bełchatów Mariusza Pawlaka i Marcina Garucha, który pojawił się w zastępstwie za Patryka Rachwała.

- Uważam, że przerwę zimową zakończyliśmy na dobrym poziomie, jeśli mowa o ruchach transferowych. Przyszli do nas zawodnicy o pewnym statusie ligowym, którzy pomogą zespołowi w walce o każdy punkt. Tylko one zbliżą nas do celu jakim jest awans - przekonuje Marcin Węglewski, dyrektor sportowy GKS Bełchatów. - Ten okres przygotowawczy był bardzo długi, bardzo ciężki. Jednak wspólna praca całego zespołu sprawiała, że atmosfera w zespole z tygodnia na tydzień jest coraz lepsza. Wiosną margines błędu mamy mniejszy, za wiele punktów straciliśmy jesienią. Jednak jako zespół też jesteśmy bardziej świadomi swojej gry i błędów, które miały miejsce w ubiegłej rundzie  - tłumaczył Garuch.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 661014 odwiedzin