Uczniowie na sportowo uczcili pamięć "Wyklętych"

2018-03-07 17:11:18

Uczniowie na sportowo uczcili pamięć "Wyklętych"

Szkoła Podstawowa nr 12 wygrała tegoroczną edycję turnieju piłki nożnej "Ku Chwale Żołnierzy Wyklętych". W latach poprzednich triumfowali uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 4, to też puchar pozostał na Bińkowie. Gorszy bilans bramkowy sprawił, że drugie miejsce zajęła "trzynastka".

Pięć szkół podstawowych wzięło udział w zawodach, które rozegrano w sali gimnastycznej "dwunastki". Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym” w 12-minutowych grach, co dało dziesięć emocjonujących gier i tylko jeden mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Co ciekawe, przy równej liczbie punktów SP 12 i 13 okońcowej klasyfikacji decydował bilans bramkowy, który korzystniejszy mieli uczniowie Grzegorza Muskały. Za to nie udało się wyłonić drużyny miejsca czwartego, ponieważ SP 8 i ZSP 9 miały wszystkie wartości takie same. Królem strzelców został drugi rok z rzędu Dawid Kocyła (SP 12) który ośmiokrotnie pokonał bramkarza rywali. Najlepszym golkiperem wybrano Adama Białkowskiego (SP 13), który zachował czyste konto.

fot. Artur Wolankiewicz / MCS Bełchatów

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 661036 odwiedzin