PGE Skra lepsza od Łuczniczki. Powrót Łomacza

2018-03-03 16:56:51

PGE Skra Bełchatów pokonała w sobotę Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0, a grą żółto-czarnych przez chwilę kierował Grzegorz Łomacz. Dla rozgrywającego to powrót po kontuzji. Bełchatowianie umocnili się na drugiej pozycji w tabeli.

- Bydgoszcz jest drużyną, która w domu gra lepiej, niż na wyjazdach. W meczu z nami nie mają nic do stracenia. Zostawią na boisku wszystko co mają. Musimy zagrać spokojnie, zwłaszcza na początku i musimy skupić się na każdej piłce. Jesteśmy PGE Skrą. Musimy to wiedzieć - mówił przed meczem trener Roberto Piazza cytowany przez oficjalny serwis Skry.

Wicelider tabeli udowodnił swą siłę wygrywając mecz bez straty seta, a ostatnią partię do 17. Dobry mecz rozegrał Szymon Romać, który zdobył 11 punktów, w tym 3 blokiem. Również dobrymi liczbami mogą pochwalić się Karol Kłos (11 pkt.) i Bartosz Bednorz (14 pkt.). Bełchatowianie zagrali na blisko 50 proc. skuteczności w ataku, a blokiem zdobyli dwa razy więcej punktów niż gospodarze.

Do gry powrócił Grzegorz Łomacz, który w drugim i trzecim secie wchodził na zagrywkę. W tym meczu jednak jeszcze rozgrywał Marcin Janusz, a na ławce większą część meczu spędził Mariusz Wlazły i Milad Ebadipour. Na libero zagrał Robert Milczarek, który miał 40 proc. dokładnego przyjęcia. - W ostatnich dniach trenowałem w klubie z młodszymi kolegami. Ból minął, mam nadzieję, że będę mógł normalnie trenować i grać. Marcin grał fantastycznie, dobrze prowadził zespół. Wracam, żeby pomagać drużynie - to przedmeczowe słowa Łomacza.

Po 23. kolejkach PGE Skra jest druga mając w dorobku 52 punkty, o dziesięć mniej od liderującej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Trzecie ONICO Warszawa traci do bełchatowian trzy "oczka". Teraz przed żółto-czarnymi wyjazdowy mecz z GKS Katowice (piątek, 9 marca o godz. 18).

Łuczniczka Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 21:25, 17:25)

PGE Skra: Lisiniac, Janusz, Kłos, Bednorz, Katić, Romać, Milczarek (libero) oraz Wlazły, Łomacz, Piechocki (libero)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 469864 odwiedzin