Chłopcy z rocznika 2006 i 2007 rywalizowali w ramach turnieju Bełchatów "CUP" 2018

2018-03-02 08:01:37

Chłopcy z rocznika 2006 i 2007 rywalizowali w ramach turnieju Bełchatów "CUP" 2018

Cykl turniejów Bełchatów "CUP" w trakcie, których rywalizowali ze sobą młodzi adepci piłki nożnej dobiegł końca. Tym razem w sobotę na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. 1 Maja odbył się turniej chłopców z rocznika 2006, a dzień później rywalizowali między sobą młodzi zawodnicy z rocznika 2007.

W obu turniejach wzięło udział 12 drużyn, ale system rozgrywania zawodów był nieco inny. "Brunatnych" z rocznika 2006 reprezentowały dwa zespoły. GKS I Bełchatów w grupie A zajął 2. miejsce, a z kolei GKS II Bełchatów w grupie B uplasował się na 3. pozycji. Zespoły z miejsc 1-4 rywalizowały w fazie pucharowej (tzw. Liga Mistrzów), a z kolei pozostałe zespoły grały pomiędzy sobą o niższe miejsca (tzw. Liga Europy). To spowodowało, że w ćwierćfinale odbył się "bratobójczy" pojedynek. Pewni siebie chłopcy z GKS I Bełchatów ulegli jednak swoim rówieśnikom 0:4 i musieli się pogodzić z porażką. Mimo łez, które pojawiły się wśród młodych adeptów piłki nożnej, bełchatowianom udało się jeszcze zawalczyć o 5. miejsce z Górnikiem Zabrze, grywając 2:1. GKS I w półfinale przegrał 1:4 z RKS Lechią Tomaszów Mazowiecki, a w meczu o 3. miejsce uległ również 1:4 drużynie Oranje Sport Konin. W finale Stadion Śląski Chorzów pokonał 3:1 RKS Lechię Tomaszów Mazowiecki.

W zmaganiach dla rocznika 2007 GKS Bełchatów wystawił trzech przedstawicieli. Tam system rozgrywek wyglądał tak, że w dwóch grupach rozegrano eliminacje. Trzy najlepsze zespoły z jednej i drugiej grupy, trafiały do rozgrywek Ligi Mistrzów, a z kolei sześć pozostałych ekip walczyło w Lidze Europy. Wśród drużyn GKS-u najlepiej zaprezentowali się zawodnicy z pierwszej drużyny, którzy w klasyfikacji całego turnieju zajęli 3. miejsce. Pierwszą pozycję zajęli młodzi piłkarze RAP Radomsko, a na 2. miejscu uplasował się Diament Zduńska Wola. Ekipa GKS II Bełchatów w Lidze Europy zajęła 2. miejsce, a GKS III w Lidze Europy uplasował się na 5. pozycji.

Więcej szczegółów nt. wyników poszczególnych spotkań oraz nagród indywidualnych można znaleźć TUTAJ i TUTAJ.

Rocznik 2006:

GKS I: Oliwier Winiarski, Mateusz Jaśkiewicz, Olek Skrobek, Kamil Marciniec, Julian Ryłka, Piotr Frąckiewicz, Franek Węglewski, Imer Sejdija, Bartosz Pietrasiak, Wiktor Kaczmarek, Jakub Krawętek.

Trener: Marcin Węglewski.

GKS II: Adam Izdebski, Witold Bartkowiak, Jan Jendrusiak, Igor Kępa, Dawid Szymański, Filip Witkowski, Kacper Borzęcki, Michał Domański, Franciszek Kołek, Adrian Poczekajczyk, Marcel Urbański, Krystian Banasik, Wojciech Sewerynek.

Trener: Borys Bartkowiak.

Rocznik 2007:

GKS I: Grzesiak - Witkowski, Sokołowski, Irzykowski, Gurin, Jasiczek, Mras, Siwek, Mielczarek.

GKS II: Gaspar - Stępień, Pasieka, Wróblewski, Wolankiewicz, Kwaśnik, Pazera, Sadziński, Szymczyk.

GKS III: Gałczyński, Stasiak - Pacyński, Aksman, Ślizak, Kamieniak, Małocha, Wawrzyniak, Waszak, Mazurek.

Trener: Mariusz Przybylski.

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 661010 odwiedzin