Turniejowy sukces Dudek i rankingowy awans Niepsuj

2018-03-01 21:22:04

Turniejowy sukces Dudek i rankingowy awans Niepsuj

Marta Dudek odniosła kolejne turniejowe zwycięstwo, tym razem w Grodzisku Mazowieckim. Dodatkowo kolejny awans w rankingu, przybliżający do grona najlepszych tenisistek w Polsce, odnotowała Nikola Niepsuj.

Marta Dudek rywalizowała w zawodach, do których zgłosiło się 13 dzieci (9 chłopców i 4 dziewczynki), które podzielono na 4 grupy. - Zawodniczka naszej sekcji trafiła do grupy czteroosobowej, w której musiała zmierzyć się z samymi chłopcami - mówi Piotr Radziejewski, trener sekcji tenisowej BTS "AS" Bełchatów. Ostatecznie po dwóch zwycięstwach i minimalnej porażce młoda tenisistka zajęła drugie miejsce w grupie.

- Dalsza faza turnieju rozegrana została systemem pucharowym. Utworzono drabinkę, gdzie w ćwierćfinale Marta pokonała Bartosza Raztawickiego 4/2, następnie w półfinale wygrała pewnie 4/1. W finale ponownie spotkała się z Mateuszem Nowakiem, alek tym razem nie dała sobie odebrać zwycięstwa i pokonała go 4/2 - cieszy się Radziejewski.

Bardzo dobry występ odnotowała również Nikola Niepsuj, która w tym samym czasie walczyła o punkty rankingu ogólnopolskiego w turnieju WTK Skrzatów w Pabianicach. - Nasza tenisistka wygrała turniej deblowy, a w grze singlowej doszła do finału, w którym uległa 4/6 1/6. Jest to jednak kolejny miesiąc, w którym Nikola odnotuje awans w rankingu i przybliża się do najlepszych tenisistek w Polsce - opowiada z dumą trener.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 661010 odwiedzin