Porażka koszykarek MUKS U16 z Widzewem Łódź

2018-03-01 07:37:28

Najstarsze zawodniczki z sekcji koszykarskiej MUKS Bełchatów przegrały w sobotę 24 lutego na własnym terenie z Widzewem Łódź 57:77 (11:20, 15:26, 16:16, 15:15). Dla 16-latek była to już piąta z rzędu porażka w lidze wojewódzkiej.

Dwie pierwsze kwarty tego pojedynku zdecydowanie należały do łodzianek, które dominowały na parkiecie. W trzeciej i czwartej kwarcie gra się wyrównała, ale mimo tego, wypracowana wcześniej przez koszykarki Widzewa przewaga, wystarczyła do zwycięstwa w tym spotkaniu.

Najwięcej punktów w zespole MUKS-u zdobyła Tatiana Nowicka (17 pkt), Magdalena Ressel (14 pkt) oraz Pamela Rakoczy (11 pkt). W obozie rywalek nie do zatrzymania była m.in. Emilia Bołbot (27 pkt) oraz Natalia Pawłowska (18 pkt).

W tabeli ligowej podopieczne Tomasza Wojciechowskiego plasują się na ostatniej - 6. pozycji mając na koncie po 8 meczach tylko 9 punktów. Do liderującej ekipy z Kutna koszykarki z Bełchatowa tracą 6 oczek. Zawodniczki MUKS U-16 do tej pory wygrały w lidze wojewódzkiej tylko raz, a siedem razy przegrały. Kolejny mecz bełchatowianki zagrają na wyjeździe w sobotę 3 marca o godz. 12, a rywalem będzie czwarty zespół w lidze - MKS ÓSEMKA Skierniewice.

W ubiegły weekend o punkty ligowe walczyły jedynie 16-letnie koszykarki. Ich o trzy lata młodsze koleżanki, tydzień temu zwyciężyły dwukrotnie w efektowny sposób, o czym informowaliśmy TUTAJ. Swoje kolejne mecze drużyna MUKS U-13 rozegra w sobotę 3 marca w Łowiczu, gdzie o godz. 9 zagrają z UMKS KSIĘŻAK Łowicz, a o godz. 11 na parkiecie rywalizować będą z drużyną KKS PRO-BASKET Kutno.

W czwartek 1 marca o godz. 17:30 swoje ligowe rozgrywki rozpoczną także zawodniczku MUKS U-12 Bełchatów, które na wyjeździe zmierzą się z ŁKS-em KK Łódź.