GKS pokonuje towarzysko III-ligową Lechię mimo słabej postawy na boisku

2018-02-10 14:18:01

Zawodnicy PGE GKS-u Bełchatów w sobotnie południe zwyciężyli z III-ligową Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:1. Bramki dla GKS-u zdobywali wprowadzeni na boisko po przerwie Bartłomiej Bartosiak oraz Marcin Garuch. Jedynym pozytywem tego pojedynku był wynik, bo gra podopiecznych Mariusza Pawlaka pozostawiała wiele do życzenia.

Tej zimy bełchatowianie rozegrali sześć spotkań towarzyskich. "Brunatni" wygrywali 4:1 z IV-ligową Mszczonowianką Mszczonów oraz 5:1 z III-ligową Wisłą Sandomierz, zremisowali 1:1 z I-ligowym MKS-em Kluczbork oraz 2:2 z II-ligowym ŁKS-em Łódź oraz ulegli 2:4 III-ligowej Skrze Częstochowa. Drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego po miesiącu przygotowań może pochwalić się trzema zwycięstwami i jedną porażką w meczach kontrolnych. Lechiści zwyciężali 3:0 z IV-ligową Ceramiką Opoczno, 3:1 z III-ligowym Pelikanem Łowicz, 4:0 z III-ligowym zespołem Wiślanie Jaśkowice, a zaledwie raz przegrali tydzień temu z II-ligowym Zniczem Pruszków 0:2.

Pierwsza połowa pojedynku GKS-u z Lechią nie była zbyt emocjonująca. Od początku wydawało się, że kontrolę nad rywalem będą posiadali bełchatowianie, ale z biegiem czasu gra się wyrównała i nie było widać żadnej różnicy klas między obiema drużynami. W 22. minucie meczu rzut rożny wykonali zawodnicy Lechii, a tam najwyżej do futbolówki wyskoczył jeden z obrońców, który wyprowadził III-ligowca na prowadzenie. Kilka minut później znów było groźnie pod bramką Pawła Lenarcika, ale próba przelobowania golkipera GKS-u była nieudana, ponieważ futbolówka odbiła się od poprzeczki i wróciła do gry.

W drugiej połowie nastąpiło po kilka zmian w obu zespołach. Piłkarze GKS-u próbowali konstruować ataki częściej niż to robili w drugiej połowie gry rywale z Tomaszowa Mazowieckiego. Mimo to i tak w dalszym ciągu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Po kilku minutach gry przed szansą na zdobycie gola stanął Piotr Giel, który z około 10. metrów uderzył prosto w bramkarza. Po chwili piłka z prawego skrzydła poszybowała w kierunku wbiegającego Pawła Szołtysa, ale testowany pomocnik nie zdołał skierować piłki w światło bramki. 58. minuta to bramka dla gospodarzy. Fatalny błąd bramkarza Lechii spowodował, że Piotr Giel znalazł się sam na sam z pustą bramką, ale mimo to bramkostrzelny napastnik GKS-u zostawił piłkę wbiegającmu Bartłomiejowi Bartosiakowi, który wpakował futbolówkę do siatki i mieliśmy 1:1. W 85. minucie fatalny błąd popełnił były gracz GKS-u - Łukasz Bocian, który próbował ograć jednego z bełchatowian i stracił futbolówkę. Marcin Garuch po przechwycie piłki popędził w kierunku bramki gości i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Lechii.

W tym spotkaniu w zespole Mariusza Pawlaka testowanych było trzech graczy. Środkowy obrońca Bartosz Waleńcik oraz dwaj pomocnicy Krystian Kolasa oraz Paweł Szołtys. Żaden z tych zawodników nie wyróżnił się niczym szczególnym, a więc niebawem możemy spodziewać się oficjalnej informacji ze strony klubu co do dalszych ruchów kadrowych.

Kolejny mecz towarzyski bełchatowianie rozegrają w sobotę 17 lutego o godz. 13:15. Rywalem "Brunatnych" będzie III-ligowa Polonia Warszawa. Nieoficjalnie mówi się również o tym, że w środę 14 lutego bełchatowianie najprawdopodobniej rozegrają dodatkowy sparing z beniaminkiem IV ligi - Orkanem Buczek.

PGE GKS Bełchatów - RKS Lechia Tomazów Mazowiecki 2:1 (0:1)

1:0 - 22’ Wiktor Żytek
1:1 - 58’ Bartłomiej Bartosiak
2:1 - 85’ Marcin Garuch

PGE GKS: Lenarcik (46. Moczadło) - Kogut, Michalski (68. Kendzia), Waleńcik, Szubertowski (46. Flaszka) - Pietroń (46. Garuch), Ryszka (46. Janasik) - Kolasa (66. Bociek), Szołtys (70. Pietroń), Peda (46. Bartosiak) - Giel.

RKS Lechia: Al-Ani (46. Awdziewicz) – Tlaga (46. Jakubczyk), Cyran (46. Walasek), Magdoń, Żytek (46. Kornacki) – Kieplin (46. Lewiński), Golański (46. Szymczak), Bocian, Szymczak (46. Miarka), Mirecki (46. Olszewski) – Płonka (46. Rozwandowicz).

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 581915 odwiedzin