Pięciosetowy bój w Bełchatowie. Skra lepsza od Indykpolu AZS w tie-breaku

2018-02-09 20:38:13

W piątkowy wieczór PGE Skra Bełchatów przed własną publicznością pokonała Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (18:25, 23:25, 25:22, 25:14, 18:16). Najlepszym zawodnkiem meczu wybrany został środkowy żółto-czarnych Srećko Lisinac.

W to spotkanie zdecydowanie lepiej weszli przyjezdni, którzy z akcji na akcję grali coraz lepiej i potrafili bez problemu utrzymywać przewagę nad gospodarzami. Dopiero w połowie seta z prowadzenia olsztynian 11:7, mieliśmy po chwili już tylko 12:11 dla zawodników AZS-u, ale w tym momencie podopieczni Roberto Santilliego znów wrócili do świetnej gry i do końca pierwszego seta prowadzili, wygrywając pewnie 25:18.

W drugim secie tego meczu było bardzo podobnie jak w partii pierwszej. Od początku swoją przewagę budowali goście, a siatkarze PGE Skry Bełchatów nie mogli zbyt wiele zdziałać. Olsztynianie przez cały czas prowadzili różnicą jednego czy dwóch punktów. W końcówce z wyniku 21:20 dla gości zrobiło się po chwili 24:21 dla przyjezdnych. Kolejne dwie akcje zwyciężyli bełchatowianie, a kibice w Hali "Energia" znów uwierzyli w zwycięstwo, w secie drugim. Jan Hadrava obijając bełchatowski blok na aut nie pozostawił jednak żadnych złudzeń. Indykpol prowadził już 2:0, wygrywając w partii drugiej 25:23.

Trzecią partię lepiej rozpoczęli goście z Olsztyna, ale z biegiem czasu to bełchatowianie wyszli na pewne prowadzenie i zwyciężyli w trzeciej partii 25:22.

Czwarty set to totalna przewaga gospodarzy, którzy wygrali 25:14 i tym samym doprowadzili do tie-breaka.

W piątej partii od początku przeważała bełchatowska Skra. Pod koniec rezultat wyrównał się, ale w końcówce lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 18:16.

PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (18:25, 23:25, 25:22, 25:14, 18:16)

PGE Skra: Janusz, Bednorz, Kłos, Wlazły, Ebadipour, Lisinac, Piechocki (libero) oraz Penchev, Nedeljković, Czarnowski.

Indykpol: Woicki, Hadrava, Kochanowski, Rousseaux, Andringa, Pliński, Żurek (libero)  oraz Scheerhoorn, Kańczok, Makowski, Zniszczoł, Buchowski.

MVP: Srećko Lisinac (PGE Skra Bełchatów).

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 582690 odwiedzin