Dwie bramki Flaszki w remisowym sparingu z ŁKS

2018-02-03 13:19:43

Bardzo interesujące spotkanie kontrolne rozegrali w sobotę piłkarze PGE GKS Bełchatów i ŁKS Łódź. Lokalni drugoligowcy zremisowali 2:2 (2:1), a mecz oglądała licznie zgromadzona publiczność. Dla zespołu Mariusza Pawlaka był to drugi sparingowy remis tej zimy.

Wynik spotkania już w 10. minucie otworzył Dawid Flaszka, który popisał się indywidualną akcją. Jednak chwilę później łodzianie doprowadzili do remisu po błędzie testowanego bramkarza, Przemysława Wróbla. Obok rosłego golkipera tego dnia "Brunatni" sprawdzali przydatność do drużyny środkowego obrońcy Bartosza Waleńcika i pomocnika Krystiana Kolasy z Lechii Tomaszów Maz. Tuż przed przerwą gospodarze spotkania objęli prowadzenie, po tym jak błąd popełniła linia obrony GKS, a pewnym strzałem wykorzystał to Jewhen Radionow.

W drugiej odsłonie gry bełchatowianie zdołali zdobyć drugiego gola, a po podaniu Piotra Giela strzałem zza pola karnego popisał się Flaszka. Giel również trafił do siatki, ale sędzia uznał, że był na pozycji spalonej. Były napastnik Kotwicy Kołobrzeg raz jeszcze zagroził bramce lokalnego rywala, ale tym razem przegrał pojedynek "sam na sam" z golkiperem łódzkiego klubu. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a dla Pawlaka i zespołu był to drugi remis w meczu z ligowym rywalem. Wcześniej PGE GKS zremisował 1:1 z MKS Kluczbork. Za tydzień "Brunatni" zmierza się kontrolnie z Lechią Tomaszów Maz. (10 lutego, godz. 12).

ŁKS Łódź - PGE GKS Bełchatów 2:2 (2:1)
0:1 - Dawid Flaszka 10’
1:1 - Piotr Pyrdoł 17’
2:1 - Jewhen Radionow 35’
2:2 - Dawid Flaszka 66’

GKS Bełchatów: Przemysław Wróbel (46’ Paweł Lenarcik) - Szczepan Kogut (46’ Krystian Peda), Damian Michalski (46’ Filip Kendzia), Bartosz Waleńcik, Kamil Szubertowski (66’ Michał Lewandowski) - Patryk Rachwał (46’ Robert Chwastek), Marcin Ryszka (63’ Dawid Flaszka) - Marcin Garuch, Dawid Flaszka (46’ Piotr Giel), Łukasz Pietroń (46’ Krystian Kolasa) - Bartłomiej Bartosiak

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 509015 odwiedzin