Bełchatowianie rozbici przez Trefl! Puchar Polski jedzie do Gdańska

2018-01-28 17:15:33

PGE Skra Bełchatów uległa Treflowi Gdańsk 0:3 (21:25, 22:25, 22:25) w finałowym spotkaniu Pucharu Polski. Dla zespołu z Gdańska jest to drugi w historii klubu Puchar Polski. Tym samym bełchatowianie stracili szansę na to, aby w tym roku zapisać się w kartach historii i objąć prowadzenie w klasyfikacji medalowej tego turnieju, zdobywając ósmy raz w historii to trofeum.

Od początku ten pojedynek był bardzo wyrównany, ale już w połowie pierwszej partii gdańszczanie minimalnie odskoczyli swoim rywalom i przez cały czas prowadzili grę, mająć przewagę kilku punktów. Podopieczni Andrei Anastasiego dzięki skutecznej grze zwyciężyli w secie pierwszym 25:21.

Druga partia przebiegała bardzo podobnie, ale tym razem od początku swoje warunki dyktowali siatkarze Trefla Gdańsk. To oni przez cały czas mieli przewagę, raz większą, raz mniejszą, ale do końca seta utrzymywali dobrą dyspozycję i wygrali 25:22. W całym starciu było już 2:0 dla gdańszczan.

W secie trzecim od początku swoje warunki dyktowali podopieczni Anastasiego, ale przy stanie 13:10 dla Trefla, do pracy wzięli się bełchatowianie i po chwili był remis. Od tego momentu Skra próbowała przechylić szalę prowadzenia na swoją stronę, ale mimo wszystko, bardzo dobrze grająca drużyna z Gdańska podkręciła tempo w ostatnich chwilach trzeciej partii i zwyciężyła 25:22, a w całym pojedynku 3:0.

Zaglądając w statystyki, rzuca się w oczy ilość asów serwisowych. Gdańszczanie punktowali w tym elemencie 6 razy, a bełchatowianie tylko dwukrotnie. Jeżeli chodzi o blok to 8 punktów w tym elemencie zdobyli siatkarze Trefla, a 4 oczka zawodnicy Skry. W przyjęciu siatkarze Skry byli lepsi od swoich rywali. Statystycznie 44% dokładności przyjęcia było po stronie żółto-czarnych, a z kolei 37% po stronie ekipy z Gdańska. W ataku lepiej spisywali się z kolei siatkarze Trefla. W tym elemencie statystyka wynosiła 50%, a po stronie Skry 45%. W zespole PGE Skry Bełchatów najskuteczniej atakował Srećko Lisnac (71% perfekcyjnego ataku) oraz Bartosz Bednorz (54% perfekcyjnego ataku). Słabo spisał się z kolei Mariusz Wlazły oraz Milad Ebadipour. Ta dwójka w tej statystyce uzyskała zaledwie po 38%. W tym pojedynku również ciekawa była rywalizacja dwóch libero: Kacpra Piechockiego (PGE Skra Bełchatów) oraz Fabiana Majcherskiego (Trefl Gdańsk), który był objawieniem tego turnieju. Dokładność w przyjęciu Piechockiego wyniosła 35%, a z kolei Majcherskiego 42%.

Tradycyjnie po meczu finałowym nastąpiła uroczysta dekoracja oraz rozdany również nagrody indywidualne. Wśród wyróżnionych znalazło się dwóch siatkarzy PGE Skry Bełchatów - Srećko Lisinac, który został wybrany najlepiej blokującym oraz Marcin Janusz, którego uznano najlepiej rozgrywającym zawodnikiem turnieju finałowego we Wrocławiu.

• Najlepiej zagrywający: Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk)
  • Najlepiej przyjmujący: Mateusz Mika (Trefl Gdańsk)
  • Najlepiej broniący: Fabian Majcherski (Trefl Gdańsk)
  • Najlepiej blokujący: Srećko Lisinac (PGE Skra Bełchatów)
  • Najlepiej atakujący: Artur Szalpuk (Trefl Gdańsk)
  • Najlepiej rozgrywający: Marcin Janusz (PGE Skra Bełchatów)
  • MVP turnieju: Damian Schulz

Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)

Trefl: Sanders, Szalpuk, Nowakowski, Schulz, Mika, McDonnell, Majcherski (libero) oraz Kozłowski, Niemiec, Jakubiszak.

PGE Skra: Janusz, Bednorz, Kłos, Wlazły, Ebadipour, Lisinac, Piechocki (libero) oraz Penchev, Czarnowski, Nedeljković, Milczarek (libero).

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 509012 odwiedzin