Dziewięć bramek PGE GKS dały dwa sparingowe zwycięstwa

2018-01-27 16:21:35

Dziewięć bramek zdobyli piłkarze PGE GKS Bełchatów w dwóch sobotnich sparingach. W pierwszym z nich 4:1 pokonali IV-ligową Mszczonowiankę Mszczonów, w drugim 5:1 III-ligową Wisłę Sandomierz. Po dwie bramki w każdym z nich zdobyli Piotr Giel oraz Michał Ciarkowski.

W obu grach kontrolnych sztab szkoleniowy PGE GKS (osłabiony brakiem chorego szkoleniowca Mariusza Pawlaka) miał do dyspozycji 29 zawodników, w tym kilku piłkarzy z drugiej drużyny (Mateusz Orski, Piotr Góralczyk, Igor Gierasimiuk, Kamil Pędziwiatr i Hubert Berłowski). Po drobnym urazie do gry wrócił Patryk Janasik, ale jednak przedwcześnie opuścił plac gry trzymając się za bolącą rękę.

Sobotnie mecze towarzyskie obfitowały w bramki, ale w obu z nich więcej oglądano w pierwszych połowach. Z Mszczonowianką do przerwy było 3:0, z Wisłą aż 5:1. Pierwszą bramkę tego dnia zdobył Łukasz Pietroń, który uderzył spoza pola karnego, a futbolówka po rykoszecie wpadła do siatki rywala. Ładnej urody był również premierowy gol Ciarkowskiego, który zwodem położył obrońcę i strzelił po długim rogu. W tej grze na boisku przebywali zawodnicy górniczej "dwójki" i raczej nie można było mieć zarzutów do ich postawy.

W drugim sparingu bełchatowianie zmierzyli się z Wisłą Sandomierz, ale podobnie jak w pierwszej grze, bramkę otwierającą wynik meczu zdobyli już na początku. W 6. minucie z prawej strony boiska piłkę w pole karnę wrzucił Bartłomiej Bartosiak, tam lekko jej kierunek zmienił Piotr Giel i było 1:0. Chwilę później z rzutu karnego po faulu na Dawidzie Flaszcze trafił Patryk Rachwał. Flaszka jeszcze raz został powalony w polu karnym, w 26. minucie, ale wtedy "jedenastkę" na gola zamienił Bartłomiej Bartosiak. Wcześniej wynik na 3:0 podwyższył Giel. W tym spotkaniu zagrał testowany Damian Jasiński, który jesień spędził w Czarnych Rząśnia (sieradzka klasa okręgowa).

Oba sobotnie triumfy PGE GKS były pierwszymi w zimowych sparingach. Wcześniej zespół Mariusza Pawlaka zremisował z MKS Kluczbork (1:1) oraz uległ Skrze Częstochowa (2:4). Za tydzień - 3 lutego - bełchatowianie zagrają w Łodzi z tamtejszym ŁKS, a 10 lutego w Bełchatowie z Lechią Tomaszów Maz.

PGE GKS Bełchatów - Mszczonowianka Mszczonów 4:1 (3:0)
1:0 - Łukasz Pietroń 5’
2:0 - Michał Ciarkowski 21’
3:0 - Przemysław Zdybowicz 29’
4:0 - Michał Ciarkowski 68’
4:1 - gol dla rywala

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik (45’ Oskar Piernicki) - Mateusz Orski, Piotr Góralczyk (70’ Igor Gierasimiuk), Adrian Klepczyński, Michał Lewandowski - Marcin Ryszka, Łukasz Pietroń - Emile Thiakane (70’ Kamil Pędziwiatr), Krystian Peda, Michał Ciarkowski - Przemysław Zdybowicz (45’ Hubert Berłowski)

PGE GKS Bełchatów - Wisła Sandomierz 5:1 (5:1)