Powiat uhonorował nagrodami sportowców i ich trenerów

2018-01-23 17:00:40

Powiat uhonorował nagrodami sportowców i ich trenerów

Powiat Bełchatowski w sali Miejskiego Centrum Kultury wręczył "Nagrody Starosty Bełchatowskiego" za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej upowszechniania i ochrony kultury oraz nagród i wyróżnień za wysokie osiągnięcia w dziedzinie sportowej i szkoleniowej.

Na początku grudnia 2017 r. Zarząd Powiatu podjął uchwałę w sprawie przyznania nagród pieniężnych i wyróżnień za osiągnięcia w dziedzinie sportowej i szkoleniowej. Łączna suma przyznanych nagród opiewała na kwotę 28.000 zł. Nagrody pieniężne przekazane zostały w grudniu na konta bankowe laureatów Nagrody, a nagrodzono w ten sposób 23 sportowców.

Pisaliśmy wcześniej o tym TUTAJ.

Zawodnicy i trenerzy nagrodzeni Nagrodą za wysokie osiągnięcia w dziedzinie sportowej i szkoleniowej:

  • Waldemar Stawowczyk - otrzymał nagrodę w wysokości 1.750 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie I m w klasie DS2 w Mistrzostwach Europy WSA w psich zaprzęgach;
  • Marta Mysur otrzymała nagrodę w wysokości 1.750 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie I m w Mistrzostwach Europy Seniorów w konkurencji drużynowych technik specjalnych kobiet - taekwondo;
  • Alina Stasiak otrzymała nagrodę w wysokości 1.750 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie III m w Mistrzostwach Europy Juniorów w kickboxingu w Formule K1-Rules;
  • Ida Lis otrzymała nagrodę w wysokości 1.750 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie I m w Mistrzostwach Świata Juniorek do lat 18 w trójboju siłowym w kategorii 63 kg;
  • Aleksandra Gaworska otrzymała nagrodę w wysokości 1.750 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie III m w Mistrzostwach Świata w Londynie w sztafecie 4x400m kobiet;
  • Filip Chrosta otrzymał nagrodę w wysokości 1.400 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie I m w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na dystansie 300m;
  • Szymon Woźniak otrzymał nagrodę w wysokości 1.400 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie II m w Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na dystansie 200m;
  • Krystian Gortat otrzymał nagrodę w wysokości 1.400 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie III miejsca w Pucharze Europy Taekwondo Seniorów kat. indywidualne układy mężczyzn II dan seniorów;
  • Magdalena Kulbat otrzymała nagrodę w wysokości 1.400 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie I m w Pucharze Europy Taekwondo – indywidualne walki kobiet w kat. wagowej do 48 kg.;
  • Maja Matyśkiewicz otrzymała nagrodę w wysokości 700 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w biegu na dystansie 60m;
  • Kacper Wośko otrzymał nagrodę w wysokości 700 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie III miejsca
    w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na dystansie 1000m;
  • Aleksandra Dawidziak otrzymała nagrodę w wysokości 700 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na dystansie 600m;
  • Karolina Stępień otrzymała nagrodę w wysokości 700 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie I miejsca w Kryterium Ulicznym w Kolarstwie Szosowym;
  • Julia Grzelewska otrzymała nagrodę w wysokości 700 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w trójskoku;
  • Filip Kazimierczak otrzymał nagrodę w wysokości 700 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym, kat. 84 kg;
  • Adam Patrzyk otrzymał nagrodę w wysokości 700 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików w skoku w dal;
  • Daniel Stępień otrzymał nagrodę w wysokości 700 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym kat. 63 kg;
  • Joanna Osowska otrzymała nagrodę w wysokości 1.400 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie III m w Mistrzostwach Polski Juniorów Taekwondo – indywidualne walki kobiet w kat. wagowej do 65 kg.;
  • Zuzanna Maciejewska otrzymała nagrodę w wysokości 700 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Taekwondo - indywidualne walki kobiet w kat. wagowej do 50 kg.;
  • Natalia Krześlak otrzymała nagrodę w wysokości 700 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie I miejsca w Finale Pucharu Polski w kolarstwie szosowym;
  • Patrycja Hałubińska otrzymała nagrodę w wysokości 700 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie III miejsca w Memoriale Stanisława Szozdy;
  • Mateusz Wojtasik otrzymał nagrodę w wysokości 700 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim - Memoriał Henryka Łasaka w kolarstwie szosowym;
  • Mateusz Pawlak otrzymał nagrodę w wysokości 500 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie IV miejsca w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w w biegu na dystansie 1000m;

Nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie szkoleniowej w roku 2017 otrzymują ponadto:

  • Łukasz Mantyk Trener LA - otrzymał nagrodę za wysokie osiągnięcia w działalności szkoleniowej w kwocie 500 złotych;
  • Michał Tybora Trener trójbój siłowy - otrzymał nagrodę za wysokie osiągnięcia w działalności szkoleniowej w kwocie 500 złotych;
  • Michał Benben Trener Kick-boxing - otrzymał nagrodę za wysokie osiągnięcia w działalności szkoleniowej w kwocie 500 złotych;
  • Wiktor Karnawalski Trener Taekwondo - otrzymał nagrodę za wysokie osiągnięcia w działalności szkoleniowej w kwocie 500 złotych;
  • Andrzej Olczyk Trener zapasy - otrzymał nagrodę za wysokie osiągnięcia w działalności szkoleniowej w kwocie 500 złotych;
  • Janusz Włastowski Trener zapasy - otrzymał nagrodę za wysokie osiągnięcia w działalności szkoleniowej w kwocie 500 złotych;

Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia sportowe w roku 2017 powędrowały do:

Dominika Proszaka – wyróżnienie za godne reprezentowanie barw klubu GKS Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (zapasy styl grecko-rzymski );

Piotra Drygowskiego - wyróżnienie za godne reprezentowanie barw klubu GKS Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (zapasy styl grecko-rzymski );

Igora Jasińskiego - wyróżnienie za godne reprezentowanie barw klubu GKS Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (zapasy styl grecko-rzymski );

Nikoli Niepsuj – wyróżnienie za godne reprezentowanie barw klubu BTS „AS” Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego ( tenis ziemny )

Jakuba Rzepeckiego – wyróżnienie za godne reprezentowanie barw klubu GKS Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (zapasy styl grecko-rzymski );

Piotra Klimczyka – wyróżnienie za godne reprezentowanie barw klubu GKS Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (zapasy styl grecko-rzymski );

Wiktora Majdy – wyróżnienie za godne reprezentowanie barw klubu GKS Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (zapasy styl grecko-rzymski );

Krystiana Michalskiego – wyróżnienie za godne reprezentowanie barw klubu GKS Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (zapasy styl grecko-rzymski );

Norberta Kubika – wyróżnienie za godne reprezentowanie barw klubu GKS Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (zapasy styl grecko-rzymski );

Mai Naturalnej – wyróżnienie za godne reprezentowanie barw klubu LSKK Lityński Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego ( kolarstwo szosowe);

Anny Olczyk – wyróżnienie za godne reprezentowanie barw klubu BKL Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (lekkoatletyka);

Oskara Łuckiego – wyróżnienie za godne reprezentowanie barw klubu BKL Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (lekkoatletyka);

fot. Powiat Bełchatowski

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 509012 odwiedzin