GKS Bełchatów poddał testom blisko 350 zawodników. Wśród nich sportowe diamenty?

2018-01-12 17:10:08

GKS Bełchatów poddał testom blisko 350 zawodników. Wśród nich sportowe diamenty?

W cieniu startu zimowych przygotowań do rundy wiosennej I drużyny PGE GKS Bełchatów, swoje testy mocy i szybkości odbyli młodzi zawodnicy dwunastu grup sekcji piłkarskich "Brunatnych". Było to blisko 350 zawodników!

- Ci młodzi chłopcy wzięli udział w testach mocy, szybkości na fotokomórce, testach RAST oraz zostali poddani analizie składu masy ciała na wadze "Tanita" - wylicza Michał Antczak, rzecznik prasowy klubu. Badaniami przeprowadzonymi w hali widowiskowo-sportowej przy ul. 1 Maja po raz pierwszy w historii klubu objęte zostały dzieci i młodzież już od rocznika 2010 aż po zespół rezerw PGE GKS Bełchatów.

- Testy służą zebraniu bazy danych o wszystkich zawodnikach, o ich parametrach motorycznych - wyjaśnia koordynator ds. młodzieży Krystian Kierach. - Badamy moc, szybkość, wytrzymałość i robimy analizę pomiaru masy ciała. Zgromadzona wiedza pozwoli nam określić postępy, jakie zrobił dany zawodnik w trakcie treningów w okresie przygotowawczym. Wyniki pozwalają tak ukierunkować pracę z poszczególnymi zawodnikami, aby poprawić ewentualne mankamenty w przygotowaniu motorycznym, by w trakcie rundy wiosennej poziom wytrenowania zawodnika był jak najwyższy, a jego forma jak najdłużej ustabilizowana - dodaje.


- Przypomnę przy okazji, że zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Piłki Nożnej, aby mieć pełną kontrolę fizjologiczną nad zawodnikami, obowiązkowo dwa razy w roku każdy z nich powinien być poddany testom medycznym obejmującym badania krwi, moczu oraz EKG (badanie pracy serca) - uzupełnia Kierach. Klub ze Sportowej planuje, że kolejne tak duże badania zaplanowane zostały przed rozpoczęciem rundy jesiennej. - Wcześniej, bo w marcu przed startem rozgrywek, odbędą się ponownie testy dla drużyn występujących w ligach wojewódzkich - mówi Antczak.

fot. GKS Bełchatów

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 658609 odwiedzin