Pucharowa wojna w Bełchatowie

2018-01-10 10:56:04

Pucharowa wojna w Bełchatowie

- Puchar Polski to oddzielna historia i trzeba się skoncentrować na jednym meczu, kto wygrywa, gra dalej, a kto przegrywa, dla tego przygoda się kończy - obrazuje sytuację przed środowym hitem polskiej siatkówki, siatkarską "świętą wojną", w którym PGE Skra Bełchatów zmierzy się z Resovią Rzeszów.

- I tak musimy się nastawić. Mamy jeszcze chwilę czasu na przygotowanie i mam nadzieję, że ten czas przepracujemy dobrze - dodaje kapitan PGE Skry, dla którego boje z Resovią mają dodatkowy ’smaczek’. Wspominając choćby czasy gdy żółto-czarni regularnie - dwadzieścia razy z rzędu! - pokonywali rywala 3:0, a ponadto był aktorem widowiska, które obie drużyny stworzyły w ramach meczu ligowego w łódzkiej Atlas Arenie.

W środę PGE Skra i Resovia staną naprzeciw siebie w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. Zwycięzca zyska prawo gry w turnieju finałowym, który w dniach 27-28 stycznia odbędzie się we Wrocławiu. Faworytem są bełchatowianie, którzy w ramach tych rozgrywek z Resovią zagrali sześciokrotnie, pięciokrotnie zwyciężając. Dodatkowo w czterech przypadkach po wyeliminowaniu "Sovii" wygrywali to krajowe trofeum. Czy tym razem będzie podobnie? Początek spotkania o godz. 18.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 660874 odwiedzin