Fantastyczny świat futbolu

2018-01-09 18:00:00

Fantastyczny świat futbolu

"Football Academy" Bełchatów ma za sobą kolejny rok działalności, ale ten ubiegły zdaniem trenerów - Filipa Polaka i Rafała Dolecińskiego - był niezwykle owocny. - Aktualnie w naszej akademii trenujemy w siedmiu grupach, co jest dla nas dobrym wynikiem - cieszą się opiekunowie i planują już kalendarz działań na rok 2018.

W bełchatowskim oddziale FA mali piłkarze ćwiczą w siedmiu grupach - U4 (rocznik 2013), U5 (rocznik 2012), U6 (rocznik 2011), U7 (rocznik 2010) i U9 (rocznik 2009), U10 (rocznik 2008) oraz U12 (najstarsza grupa). - Rok 2017 to blisko 700 godzin treningów, ponad rozdanych 1000 gadżetów. Dzieci otrzymują je od trenerów aby zmotywować ich i nagrodzić dotychczasową pracę - wyjaśnia Polak. W dwóch grupach, które zaczęły zajęcia w październiku cały czas są wolne miejsca. - Dla wszystkich chętnych od 2013 znajdzie sie miejsce w rodzinie Football Academy - dodają wspólnie trenerzy.

- To także udział oraz organizacja turniejów, w których szczególnie nasi najmłodsi zawodnicy prezentowali się na tyle dobrze, że kończyli je z sukcesami. Maluchy z Football Academy kochają piłkę, bawiąc się podnoszą swoje umiejętności i sprawdzają je w trakcie rywalizacji z innymi. Nasze zawody poza Bełchatowem organizowane były także w Szczercowie, gdzie korzystaliśmy z uroków nowej hali. Najbliższy turniej to już 28 stycznia duża impreza w hali "Energia". Tam zagrać ze sobą ma 12 drużyn z rocznika 2009, a mecze rozgrywane będą jednocześnie na dwóch sektorach - tłumaczą trenerzy.

- We wrześniu mieliśmy okazję bawić się na naszych pierwszych urodzinach. Był pyszny tort, wiele gier i zabaw, dmuchańce oraz wiele śpiewów- wspominają w FA. - Cieszymy się, że listy naszych drużyn szybko się zapełniają. To coś wyjątkowego wprowadzać najmłodszych w świat sportu, piłki nożnej opartej na zasadach fair play - przekonuje Doleciński i podkreśla, że jakość szkolenia w akademii stoi na wysokim poziomie. Grupy składają się maksymalnie z 20 zawodników. - Jeżeli chętnych jest więcej, to grupa zostaje podzielona. Dzieci maja zapewniony sprzęt na treningach, więc wystarczy zabrać strój sportowy i dobry humor aby poznać fantastyczny świat futbolu - kończy.

Artykuł dodał: Artykuł sponsorowany

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 658580 odwiedzin