15-latek walczy o finały ME U-18!

2018-01-05 11:29:48

15-latek walczy o finały ME U-18!

We wtorek 2 stycznia siatkarska reprezentacja Polski U-18 wyleciała do ośrodka "Volley Grad" w rosyjskiej Anapie, gdzie weźmie udział w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy kadetów U-18. Biało-czerwoni znajdują się w grupie ze Słowenią, Cyprem oraz gospodarzem turnieju - Rosją. W zespole Sebastiana Pawlika znajduje się kadet EKS Skry Bełchatów - Hubert Klat.

W turnieju eliminacyjnym udział bierze 28 państw. W ten sposób utworzono siedem grup po cztery reprezentacje. Awans na finałowy turniej, który rozegrany zostanie od 7 do 15 kwietnia na terenie Czech i Słowacji uzyskają zwycięzcy grup i trzy reprezentacje z drugich miejsc, z najlepszym bilansem.

Kadet EKS Skry Bełchatów - Hubert Klat już w trakcie ubiegłorocznych wakacji brał dwukrotnie udział w zgrupowaniu Reprezentacji Polski Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (o czym informowaliśmy TUTAJ), a z kolei w październiku otrzymał powołanie na tygodniowy camp, gdzie wliczając Huberta powołanych zostało 24 najlepszych siatkarzy z rocznika 2002 z całej Polski. Ciężka praca 15-latka pozwoliła mu kolejny raz stanąć przed szansą występu w koszulce z orzełkiem na piersi.

Młodzi reprezentanci Polski mają już za sobą pierwszy mecz. W czwartek 4 stycznia biało-czerwoni pokonali reprezentację Słowenii 3:1 (25:17, 22:25, 25:21, 25:21), a w drugim meczu w grupie F Rosjanie pewnie ograli Cypr 3:0 (25:14, 25:20, 25:10). Swoje drugie spotkanie Polacy rozegrają w piątek 5 stycznia o godz. 20:00 z Cypryjczykami, a w trzecim, bardzo ciężkim pojedynku Polacy zmierzą się z gospodarzem tego turnieju elimnacyjnego - Rosjanami. Ten mecz odbędzie się w sobotę 6 stycznia o godz. 17:30.


Do rosyjskiej Anapy trener Sebastian Pawlik zabrał 12 zawodników. Są to kolejno: Patryk Cichosz, Jakub Czerwiński, Hubert Klat (EKS Skra Bełchatów), Dominik Kramczyński, Michał Nowakowski, Maciej Nowowsiak, Filip Roque De Oliveira, Bartosz Sławiński, Jakub Strulak, Szymon Trojański, Karol Urbanowicz, Krystian Walczak.

W sztabie szkoleniowo-medycznym znajdują się:

Sebastian Pawlik - I trener,
Marek Skrobot - II trener,
Krzysztof Zając - lekarz,
Jakub Łamajkowski - fizjoterapeuta,
Tomasz Morga - statystyk,
Leon Bartman - kierownik reprezentacji.

Wszystkie wyniki i przebieg tego turnieju wraz ze statystykami można znaleźć TUTAJ.

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 660844 odwiedzin