"Bełchatów Cup 2018" już w sobotę

2018-01-04 08:13:28

"Bełchatów Cup 2018" już w sobotę

W sobotę 6 stycznia w Święto Trzech Króli zostanie rozegrany I halowy turniej dla młodszych roczników. Tego dnia w Hali Widowiskowo-Sportowej KWB przy ulicy 1 Maja rywalizować będą chłopcy z rocznika 2010 i młodsi. Początek rywalizacji przewidziano na godzinę 9.

- Turniej dla rocznika 2010 będzie pierwszym z cyklu obchodów 40-lecia naszego klubu. Ja oraz moi współpracownicy chcemy, aby turniej stał się imprezą cykliczną i odbywał się co roku w pierwszą sobotę nowego roku. Jest to nasz pierwszy turniej, który organizujemy. Postawiliśmy sobie za cel by do Bełchatowa ściągnąć duże marki i mam nadzieję, że nam się to udało, ponieważ gościć będziemy uznane kluby i mocne akademie - podkreśla Bartłomiej Kondracki, trener młodych piłkarzy GKS-u Bełchatów z rocznika 2010.

W zawodach udział weźmie 8 drużyn: ŁKS Łódź, Polonia Warszawa, Wisła Płock, Górnik Zabrze, Lechia Tomaszów Mazowiecki, Akademia Piłkarska Hutnik Kraków i Akademia Piłkarska Soccer Bełchatów. Warto jednak pamiętać, że każdy z zespołów wystawi po dwie drużyny, a więc łącznie w turnieju zagra 16 ekip. Rywalizacja toczy się będzie na czterech wyznaczonych boiskach.

- Przez cały turniej nie będziemy prowadzić żadnej klasyfikacji. Projekt oprócz misji sportowej dla dzieci ma też cel społeczny. Chcemy, aby podczas turnieju przewinęło się przez halę wiele osób związanych z klubem oraz osób, którym GKS jest bliski sercu, by mieli okazję do rozmowy, przy rywalizacji najmłodszych kandydatów na piłkarzy, dlatego też kilkadziesiąt zaproszeń powędrowało do takich właśnie osób, pozostałych których nie udało się zaprosić gorąco zapraszamy do śledzenia sobotnich zmagań - kończy Kondracki.

Mecze grupowe potrwają po 12 minut. Zespoły ze statusem "I" zagrają w grupie A, a z kolei drużyny ze statustem "II" zmierzą się w grupie B. Oficjalne zakończenie zawodów przewidziano na godzinę 12:30.

fot. gksbelchatow.com

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 660835 odwiedzin