Iglica Bełchatów podsumowała rok

2018-01-02 09:13:12

Iglica Bełchatów podsumowała rok

Sekcja Strzelectwa Sportowego "Iglica" Bełchatów dokonała podsumowania ubiegłego roku. Czy był to czas owocny dla strzelectwa sportowego w naszym mieście?

Poniżej podsumowanie dokonane przez lokalną sekcję (pisowania oryginalna):

Koniec roku to zawsze czas podsumowań. Sekcja „Iglica” też postanowiła dokonać bilansu mijającego roku. Realizując zadanie dla Miasta Bełchatów mogliśmy przygotować naszą młodzież do udziału w zawodach „Puchar Jesieni - Bełchatów 2017”. Wystartowali w nich i zajęli wysokie miejsca nasi młodzicy i juniorzy w pistolecie lub karabinie pneumatycznym: Oliwia Kępa, Laura Komar, Julia Pawlik, Alicja Ogórek, Hubert Marczak i Stanisław Rojek. Godnie reprezentowali w zawodach nasze Miasto. Mamy nadzieje, że te sukcesy powtórzą w zbliżającym się 2018 roku.

W ciągu roku zorganizowaliśmy liczne zawody patriotyczne i rodzinne dla mieszkańców Miasta i Powiatu w konkurencja pneumatycznych. Dla członków sekcji przeprowadziliśmy serię sześciu zawodów klubowych liczących się do przedłużenia licencji zawodniczej na zbliżający się 2018 rok. Dzięki decyzji Prezesa Łódzkiego Związku Strzelectwa Sportowego tegoroczny finał Pucharu Młodzików Województwa Łódzkiego odbył się w naszym Mieście, co było dla nas dużym wyróżnieniem.

Dzisiaj (30.12) odbyło się zebranie członków sekcji, na której zapadły dość ważne ustalenia. Marek Sękowski – trener sekcji, poświęca się od nowego roku wyłącznie młodzieży naszej sekcji i będzie wraz z nowymi asystentami przygotowywał młodzież do udziału w zawodach wojewódzkich, strefowych i ogólnopolskich. Tomek Pawlik został jednogłośnie wybrany na opiekuna koła „wojskowego” skupiającego członków strzelających z broni palnej potocznie nazywanej też „ostrą”. W jego kompetencji będzie pomoc obecnym i przyszłym członkom sekcji w uzyskiwaniu pozwolenia na broń palną. Tomek jest doświadczonym strzelcem sportowym oraz miłośnikiem strzelań bojowych i dynamicznych. W kompetencji Mariusza Sobolewskiego pozostaną strzelania z broni historycznej oraz strzelania benchrestowe. Na koniec zebrania wypłynął pomysł powstania grupy skupiającej kolekcjonerów broni palnej i militariów z nią związanych. Mamy nadzieje, że te zmiany przyczynią się do szybszego rozwoju naszej sekcji strzeleckiej, do upowszechnienia strzelectwa sportowego w Bełchatowie oraz wpłyną pozytywnie na poziom sportowy naszej młodzieży.

Niezmiernie miło jest nam na koniec poinformować, że czworo naszych członków zostało wyróżnionych przez Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego p. Tomasza Kwietnia. Zostały im przyznane brązowe odznaki Zasłużonego Działacza PZSS. Za swoją społeczną pracę na rzecz rozwoju strzelectwa sportowego wyróżnieni zostali: Anna Sobolewska, Marek Sękowski, Sławomir Mras i Mariusz Sobolewski. Odznaki wręczył im osobiście V-ce Prezes PZSS p. Antoni Kamiński. Ten sukces jest też oczywiście zasługą władz naszego Miasta i Powiatu oraz Miejskiego Centrum Sportu, którzy coraz przychylniej patrzą na sport strzelecki w Bełchatowie.

fot. Iglica Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 658588 odwiedzin