Aktywny rok miejskiego sportu

2017-12-28 09:52:48

Aktywny rok miejskiego sportu

Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie kończy pierwszy rok funkcjonowania. Jednostka miejska została powołana 27 października 2016 roku uchwałą Rady Miejskiej w Bełchatowie, a swoją działalność rozpoczęła 1 stycznia br. Przez ten czas była obecna na blisko 50 wydarzeniach sportowych i kulturalnych, w tym również o zasięgu międzynarodowym.

- Jednostka nie tylko organizuje imprezy o zasięgu lokalnym i międzynarodowym, ale przed wszystkim umożliwia bełchatowskim rodzinom aktywne spędzenie wolnego czasu. Dobrym pomysłem jest chociażby wybranie się na miejskie lodowisko, które będzie do dyspozycji do wiosny - mówi Mariola Czechowska, Prezydent Miasta Bełchatowa.

Jednostka ma w swej administracji najważniejsze obiekty sportowe Bełchatowa – Stadion Miejski wraz z obiektami treningowymi, Halę „Energia”, Miejskie Korty Tenisowe, Lodowisko Miejskie oraz Skateplazę. - Naszym tegorocznym założeniem było jak najlepsze zarządzanie nimi, ale w miarę możliwości także dbanie o ich stan, tak by nie zagrażały bezpieczeństwu ich użytkowników - wyjaśnia Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu.

- Mimo tak krótkiej działalności możemy pochwalić się wieloma wykonanymi pracami modernizacyjnymi, ale także organizacją wielu ważnych imprez w naszym mieście. Jest to także zgodne z naszą dewizą „Wprowadzamy sport na wyższy poziom” - uśmiecha się Szymczyk i wylicza, że jednostka od początku roku miała swój udział w 49 wydarzeniach o charakterze sportowym i kulturalnym. 7 z nich miało zasięg międzynarodowy, 9 ogólnopolski, 14 wojewódzki i 19 lokalny.

Obszerne podsumowanie mijającego roku dla Miejskiego Centrum Sportu TUTAJ.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 660838 odwiedzin