19-letni wychowanek wraca na S3!

2017-12-06 18:47:19

19-letni wychowanek wraca na S3!

Niespełna tydzień temu informowaliśmy TUTAJ o możliwych ruchach transferowych w szeregach GKS. Póki co nieoficjalne doniesienia sprawdzają się. Klub zrezygnował z usług Michała Bierzało, który był wypożyczony do GKS-u ze Stali Mielec, a z kolei z półrocznego wypożyczenia nieco wcześniej wraca Damian Michalski, który jesień spędził w Polkowicach.

Bardzo się cieszę z powrotu do Bełchatowa. Wiążę z tym klubem duże nadzieje. Czuję, że przez ostatnie poł roku zrobiłem progres, teraz wracam, będę walczył i zostawiał serce na boisku dla drużyny, której jestem wychowankiem. Wierzę, że to kolejny krok w przód - zaznacza stoper GKS.

19-letni stoper w Polkowicach rozegrał 16 spotkań z czego 14 w pełnym wymiarze. Michalski grał na tyle dobrze, że jego osobą zaczął się interesować ekstraklasowicz, ale wychowanek GKS-u zdecydował się wrócić tu, gdzie jego miejsce i spróbować swoich sił w szeregach "Brunatnych" na poziomie II ligi. Warto zaznaczyć, że obrońca GKS posiada bardzo dobre warunki fizyczne, które na jego pozycji są bardzo ważnym aspektem. Czego można doszukiwać się w tym powrocie? Damian Michalski został wypożyczony przed sezonem do drużyny III ligi, ponieważ u trenera Pawalaka nie miał on zbyt dużych szans na granie. - Zostawiam to za sobą i skupiam się na przyszłości - podkreśla Michalski. Czy jego powrót to też znak, że przy Sportowej 3 dojdzie do zmiany szkoleniowca?

Z GKS-u odchodzi natomiast Michał Bierzało, który otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Dobrze zbudowany stoper rozegrał w koszulce GKS-u 14 spotkań z czego 11 w pełnym wymiarze. 22-latek zdobył dwie bramki, otrzymał jesienią aż 8 żółtych kartek i 2 kartoniki koloru czerwonego. Z wychowankiem Wisły Kraków wiązano spore nadzieje kiedy przyszedł do GKS-u, ale boisko szybko wszystko zweryfikowało i Bierzało po niespełna półrocznej wizycie w Bełchatowie żegna się z klubem.

Nieoficjalnie doszukuje się drugiego dna jeśli chodzi o informacje, że ze swoich klubów odeszli Tomasz Wróbel, Krystian Pieczara czy Filip Modelski, ale póki co są to jedynie pewnego rodzaju pojedyncze opinie i podejrzenia. Być może klub zaskoczy kibiców na święta i ktoś z w/w graczy będzie świątecznym prezentem?

Z pewnością wiele osób zapyta także co z bramkarzami, bo oni również mają za sobą nie do końca udaną rundę. Paweł Lenarcik jak i wypożyczony z Arki Gdynia - Arkadiusz Moczadło mieli swoje lepsze jak i słabsze spotkania. Wiele głosów dopytuje się o Daniela Niźnika, który przebywa na wypożyczeniu w Finishparkiecie Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, ale jego powrót na Sportową 3 mimo bardzo dobrej dyspozycji w rozgrywkach III ligi jest mało prawdopodobny.

fot. www.amielczarski.com / www.gksbelchatow.com

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 640499 odwiedzin