Reprezentacja wygrywa w Bełchatowie

2017-12-05 14:37:14

Zwycięstwem reprezentacji Polski w futsalu zakończyło się poniedziałkowe święto sportu w Bełchatowie. Polacy pokonali w pierwszym z dwóch spotkań towarzyskich Gruzję 4:2, a mecz oglądało blisko 1,5 tys. widzów. Przed biało-czerwonymi już niedługo Mistrzostwa Europy w futsalu.

Mecz poprzedziło wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”, któremu towarzyszyła biało-czerwona kartoniada na obu trybunach. Następnie podopieczni Błażeja Korczyńskiego wspierani dopingiem bełchatowskiej publiczności - w głównej mierze kibiców piłkarskiego PGE GKS Bełchatów - rozpoczęli pojedynek, w którym żadna ze stron nie odpuszczała, dzięki czemu byliśmy świadkami bardzo ciekawego widowiska.

Jako pierwsi bramkę zdobyli Gruzini, a dokładniej Nika Kurtanidze. Cztery minuty później wyrównał dość szczęśliwie wyrównał Mikołaj Zastawnik, który za chwilę był autorem drugiego gola dającego gospodarzom prowadzenie 2:1. Radość nie trwała długo, ponieważ za moment fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Murtaz Kakabadze i na przerwę obie drużyny schodziły przy stanie 2:2.

Zobacz zdjęcia z meczu

Drugą odsłonę gry lepiej rozpoczęli Polacy, którzy z pełnym zaangażowaniem dążyli do zdobycia trzeciego gola. Tej sztuki dokonali dopiero w końcówce spotkania, a dokładniej uczynił to w 34. minucie Sebastian Wojciechowski. Cztery minuty później wynik podwyższył Robert Gładczak i było już pewne, że biało-czerwoni tego meczu nie przegrają.

We wtorek obie drużyny spotkają się po raz drugi, tym razem w Częstochowie. Dla reprezentacji Polski ten dwumecz jest jednym z elemetów przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy, w których zagrają po raz drugi w historii. W fazie grupowej Polacy zagrają z Rosją (30 stycznia, 20:45) i Kazachstanem (1 lutego, 18:00).

Polska - Gruzja 4:2 (2:2)

Bramki: Mikołaj Zastawnik 13, 13, Sebastian Wojciechowski 34, Robert Gładczak 38 – Nikoloz Kurtanidze 12, Murtaz Kakabadze 13.

Polska: Michał Kałuża, Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Marcin Mikołajewicz, Tomasz Kriezel oraz Norbert Jendruczek, Michał Kubik, Mateusz Cyman, Michał Marek, Robert Gładczak, Adrian Citko, Dominik Solecki, Artur Popławski, Sebastian Wojciechowski

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 246865 odwiedzin