Jest zgoda Parku na sprzedaż akcji GKS

2017-12-04 17:31:39

Jest zgoda Parku na sprzedaż akcji GKS

Zarząd Bełchatowsko-Kleszczowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego dostał zielone światło na negocjacje z potencjalnym kupcem akcji GKS Bełchatów SA. Teraz do wglądu potencjalnego nabywcy trafią dokumenty księgowe GKS. Inwestor ciągle chce zachować anonimowość.

Dzisiaj odbyło się posiedzenie rady nadzorczej Bełchatowsko-Kleszczowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, mniejszościowego udziałowy GKS Bełchatów SA. Omawiano m.in. ofertę, jaka wpłynęła do BKPPT od kancelarii prawnej reprezentującej inwestora, który złożył propozycję kupna pakietu akcji GKS, które posiada spółka. Przedstawiciele właściciela Parku (największym, ale nie większościowym udziałowcem BKPPT jest miasto Bełchatów, które posiada 43 proc. akcji spółki) wyrazili zgodę na przystąpienie do negocjacji.

- Otrzymałem zgodę na podjęcie dalszych kroków - mówi Dariusz Stępczyński, prezes BKPPT. - Wystosuję pismo do kancelarii prawnej z odpowiedzią oraz do klubu z prośbą o udostępnienie dokumentów księgowych GKS. Będziemy musieli podpisać z kancelarią umowę o zachowaniu poufności. Dalsze kroki należeć będą do inwestora - podkreśla prezes Parku.

Przypomnijmy, że w poprzedni piątek, jako pierwsi podaliśmy, że BKPPT otrzymał ofertę sprzedaży akcji GKS. Pisaliśmy o tym tutaj. Spółka, która powołana została by rozwijać przedsiębiorczość została właścicielem pakietu akcji GKS w 2010 roku. BKPPT ma ich 34 proc., a więc pakiet mniejszościowy, która pozwala wprowadzić swojego członka do rady nadzorczej GKS, ale nie pozwala podejmować kluczowych decyzji. Większościowy pakiet udziałów w klubie - 66 proc. posiada stowarzyszenie EKS Skra Bełchatów.

Dokumenty w sprawie przystąpienia do negocjacji powinny z parku wypłynąć jeszcze w tym tygodniu. Kluczowa będzie decyzja potencjalnego inwestora, po tym, jak przejrzy dokumenty finansowe GKS.

fot. Adrian Mielczarski / amielczarski.com

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 640507 odwiedzin