Pierwsze ruchy transferowe w GKS?

2017-12-01 20:24:27

Pierwsze ruchy transferowe w GKS?

Przed tygodniem "Brunatni" rozegrali ostatni w tym roku mecz ligowy. Kilka dni temu członkowie I drużyny PGE GKS rozjechali się w swoje rodzinne strony aby Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok spędzić z najbliższymi. Ze Sportowej 3 płyną już pierwsze nieoficjalne informacje o ruchach transferowych.

Jak udało się ustalić, włodarze PGE GKS najprawdopodobniej podziękowali już jednemu z obrońców, a kwestią czasu jest przyjście innego z defensorów na Sportową. Nastąpi to raczej na począku 2018 roku. Odejście jednego z zawodników jest zapewne spowodowane tym, że sztab i zarząd klubu nie są zadowoleni z boiskowych poczynań obrońcy. Pamiętajmy jednak, że jak narazie są to nieoficjalne doniesienia.

Kto nowy pojawi się na pierwszym treningu 8 stycznia? Z pewnością na liście jest kilka ciekawych nazwisk. Możemy się jedynie domyślać, że na celowniku znajduje się wychowanek GKS-u - Damian Michalski, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w III-ligowym KS-ie Polkowice. Tam 19-latek spisywał się bardzo dobrze, a jego osobą interesuje się kilka mocnych drużyn. Młodszy brat Seweryna urodził się 17 maja 1998 i ma za sobą występ w barwach GKS-u na boiskach I ligi, w ostatnim domowym meczu sezonu 15/16 z Bytovią Bytów wygranym wówczas 5:1. Dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi wychowanek jesienią w Polkowicach rozegrał 16 spotkań z czego 14 w pełnym wymiarze czasu, zbierając świetne recenzje za swoje występy. Zaznaczamy, że KS Polkowice to czołowa ekipa III ligi grupy III.

Drugim z wychowanków GKS-u przebywających na wypożyczeniu jest golkiper Daniel Niźnik. 20-latek aktualnie broni barw drużyny z III ligi grupy I - Finishparkietu Drwęca Nowego Miasta Lubawskiego. Dyspozycję Daniela w ekipie Drwęcy podsumowuje opis gry bramkarza wychowanego w GKS, który również patrząc na dyspozycję aktualnych golkiperów może wrócić na Sportową 3 - Osobiście wyróżniłbym: bramkarza Daniela Niżnika, pokazał w tym sezonie kilka naprawdę fajnych interwencji, kilka razy w końcówce pokazał, że ma "jaja ze stali" i bronił nam przegrane akcje. A na dodatek w przerwie ostatniego meczu pokazał, że i w napadzie by się odnalazł, a te nożyce po trzeciej próbie niemal nie rozerwały siatki. Chłopaku idź i rozwijaj się dobrze, jedyne czego możemy sobie życzyć, że jak kiedyś osiągniesz to co chcesz to będziesz nas miło wspominał - napisano na facebookowym profilu Nowomieszczanie. Urodzony 31 maja 1997 roku bramkarz od początku do końca rundy jesiennej w barwach Drwęcy rozegrał wszystkie 16 spotkań w pełnym wymiarze, a w trzech meczach Daniel zachował czyste konto.

Transferowa karuzela dopiero się rozkręci, ale my czekamy na oficjalne komunikaty klubu. Czy zarząd klubu w końcu postawi na kilku młodych chłopaków wychowanych na GKS-ie? Zobaczymy.

fot. Adrian Mielczarski / GKS Bełchatów

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 640534 odwiedzin