Bełchatów ponownie stolicą curlingu

2017-11-29 08:54:21

Bełchatów ponownie stolicą curlingu

Od czwartku 30 listopada Bełchatów będzie stolicą sportów zimowych w centralnej Polsce. Wszystko za sprawą odbywającego się do niedzieli VIII Ogólnopolskiego Turnieju Curlingowego o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Na tafli powiatowego lodowiska w "lodowych szachach", jak nazywa się curling, rywalizować będą 34 drużyny z Polski i Europy.

W hali namiotowej lodowiska na specjalnie przygotowanych 6 torach w szranki staną 34 drużyny z ośrodków klubowych w Polsce oraz dwie drużyny z Ukrainy. W tym roku tytułu Mistrza będzie bronić drużyna z Łodzi - Monkey Man.

- Liczba drużyn w polskim curlingu stale rośnie – zauważa Łukasz Janczar z sekcji curlingu Polskiej Organizacji Sportowej w Łodzi. - Obserwuję, że jeśli ktoś raz spróbuje tego sportu, to szybko połyka bakcyla i zaczyna regularnie grać. Grają i nastolatki i osoby starsze, bo ten sport nie ma ograniczeń wiekowych. Bełchatów zachęca do przyjazdu dobrze przygotowanym torem lodowym, wspaniałą atmosferą i centralnym położeniem w Polsce.

Powiatowe lodowisko w Bełchatowie posiada najlepszy w Polsce, i jeden z dwóch w kraju, sezonowy zewnętrzny tor curlingowy. Jednak na czas turnieju cały obszar tafli został wydzielony dla curlerów. W związku z tym lodowisko jest zamknięte dla łyżwiarzy i zaprasza ponownie w poniedziałek 4 grudnia.

Artykuł dodał: Informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 640534 odwiedzin