Gaworska najlepszym sportowcem Polski? Może tak być!

2017-11-28 10:45:31

Gaworska najlepszym sportowcem Polski? Może tak być!

Bełchatowianka Aleksandra Gaworska jest wśród nominowanych w 83. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2017 Roku. Brązowa medalistka lekkoatletycznych Mistrzostw Świata z Londynu o to miano walczy wraz z resztą sztafety 4×400 metrów. - Ta nominacja to dla nas olbrzymie wyróżnienie - przekonuje zdolna lekkoatletka.

Trwający rok dla Gaworskiej, stawiającej pierwsze kroki w Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym, był obfity w sukcesy. Zaczęło się w lipcu od złotego medalu Mistrzostw Europy U-23 ze sztafetą 4×400 m, a następnie w tej samej konkurencji mogła świętować fakt, że została trzecią zawodniczką Mistrzostw Świata! Tym bardziej, że bełchatowska debiutantka pobiegła w londyńskim finale dzięki odważnej decyzji trenera Aleksandra Matusińskiego, ponieważ do Wielkiej Brytanii udała się jako rezerwowa.

- Co czułam po zdobyciu medalu? Tego, co działo się w mojej głowie nie jestem w stanie odtworzyć. Choć emocje już dawno opadły, za każdym razem, gdy o tym opowiadam mam ciarki. To przeżycie, to potężna dawka motywacji. Wiem, że jeśli chcę zaistnieć w sporcie seniorskim czeka mnie bardzo ciężka praca. Ten sezon przeszedł już do historii i czas skupić się w pełni na przygotowaniach do 2018 roku, aby był również owocny jak obecny - opowiada z radością Gaworska, która na co dzień studiuje i mieszka w Krakowie.

Zawodniczka AZS AWF Kraków jest dziś bogatsza m.in. o nowe doświadczenia, których w mijającym roku zebrała wiele. - Z pewnością to był przełomowy rok, który zadecydował, że pozostanę na dłużej w sporcie. Po raz pierwszy miałam okazję reprezentować swój kraj na międzynarodowych imprezach. To wspaniałe uczucie, kiedy stoi się na podium Mistrzostw Europy słuchając „Mazurka Dąbrowskiego”. Kiedy widzi się jak trenują i przygotowują się do startu światowej sławy lekkoatleci. Do niedawna myślałam, że nigdy nie będzie mi dane zobaczyć tego wszystkiego z bliska, doświadczyć tych wszystkich emocji na żywo - dodaje Gaworska. We wrześniu sukcesów gratulował jej wiceprezydent Bełchatowa, Łukasz Politański.

- W ostatnich miesiącach poznałam wielu wspaniałych ludzi i jestem zmotywowana bardziej niż kiedykolwiek aby przełamywać kolejne bariery w drodze do celu. Mam zapewnione komfortowe warunki trenowania, więc jeśli tylko zdrowie dopisze, to o resztę jestem spokojna - kończy nastoletnia lekkoatletka, która poza sukcesami międzynarodowymi, w minionym roku została mistrzynią Polski U-23 (bieg na 400 m) oraz srebrną medalistką ze sztafetą 4×400 m.

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” organizowany jest od 1926 roku (nagrody nie przyznawano tylko w latach 1939–1947 z powodu wybuchu II wojny światowej). W ubiegłym roku zwyciężczynią została dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, trzykrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata i Europy w rzucie młotem - Anita Włodarczyk. Dotychczas najwięcej razy plebiscyt wygrywała Justyna Kowalczyk. Nasza narciarka biegowa została wybierana najlepszym sportowcem roku aż pięciokrotnie.

Głosować na sztafetę z Aleksandrą Gaworską w składzie można na trzy sposoby:

  • drogą internetową - TUTAJ oraz TUTAJ - do 5 stycznia 2018 r. (jeden głos dziennie)
  • za pomocą kuponów z „Przeglądu Sportowego” oraz „Faktu” (od 24 listopada do 23 grudnia 2017 r.)
  • SMS (od 23 listopada 2017 r. do 5 stycznia 2018 r. oraz w dniu Gali - 6 stycznia 2018 r.)

Więcej informacji na stronie internetowej Plebiscytu – LINK.

fot. Materiały prasowe organizatora

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 640501 odwiedzin