Co słychać u tenisistów stołowych?

2017-11-24 11:08:10

Co słychać u tenisistów stołowych?

LKS Stomil Bełchatów walczy o pozostanie w pierwszej szóstce II ligi tenisa stołowego. Bełchatowianie w pierwszej rundzie mają do rozegrania jeden mecz. O awans do II ligi walczy MLUKS Bełchatów, a o promocję do IV ligi Omega Kleszczów.

LKS Stomil Bełchatów ma już za sobą 10 spotkań w rozgrywkach II ligi tenisa stołowego. Połowę tych meczy podopieczni trenera Tadeusza Książczyka wygrali, a dwa zremisowali. W ostatniej kolejce było 5:5 z LUKS Startem Przygłów. Ten bilans daje bełchatowianom piąte miejsce w tabeli. Do końca pierwszej rundy i podziału 12-drużynowej ligi na dwie grupy - walczącą o awans i o uniknięcie spadku - została jedna kolejka.

- Chcemy utrzymać się w pierwszej szóstce i mieć spokojny byt - mówi trener Tadeusz Książczyk. - Mamy na to dużą szansę. W drugiej części sezonu o awans raczej bić się nie będziemy, to poza naszym zasięgiem - dodaje.

W najbliższym meczu - 2 grudnia LKS Stomil podejmuje MLUKS Brzeziny. W pierwszym składzie LKS grają Michał Gieraga, Mateusz Książczyk, Paweł Wróblewski i Michał Oracz.

W II lidze kobiet, liczącej zaledwie sześć drużyn rywalizuje zespół ULKS Kusy Łobudzice. Dziewczyny zabierają jednak na razie cięgi. W czterech meczach ugrały ledwie dwie gry. Z kompletem porażek zamykają tabelę. Zespół reprezentują: Paulina Gapik, Aneta Frątczak, Zuzanna Martyniak, Klaudia Mituta i Agata Woźniak.

W III lidze mężczyzn na awans idzie zespół MLUKS Bełchatów. Osiem zwycięstw, remis i porażka, dają drużynie grającej w Dobrzelowie pozycję lidera. Do końca pierwszej rundy został jeden mecz. 2 grudnia MLUKS zagra z Energetykiem Łódź. Zespół reprezentują: Krzysztof Orpel, Jacek Piotrowski, Mariusz Piotrowski, Tomasz Piotrowski  i Bartłomiej Krawędek.

Sobotnia porazka 3:7 z GUKS II Gorzkowice była trzecią porażką w czwartym meczu dla żeńskiej drużyny Omegi Kleszczów. W tym sezonie w drużynyie wystąpiły Natalia Kurczewska, Katarzyna Olczak, Aleksandra Sima i Łucja Tkacz.

Aż trzy drużyny reprezentują powiat bełchatowski w IV lidze mężczyzn. Komplet 11 meczów pierwszej rundy ma za sobą GLKS Szczerców. 6 zwycięstw, remis i 4 porażki dają 13 punktów i na razie 5. miejsce, ale utrzymanie się w szóstce nie będzie łatwe. Drużynę GLKS (grała w składzie: Wiktor Wojewoda, Kamil Wawszczak, Włodzimierz Wojewoda, Paweł Bogusławski, Jerzy Gabryś i Przemysław Raszewski) po piętach depczą rezerwy Stomilu Bełchatów, które mają tylko punkt mniej i mecz do rozegrania. 2 grudnia podejmą rezerwy ULKS Moszczenica. Zespół Stomilu II gra w składzie: Dariusz Cywiński, Przemysław Krygier, Rafał Marek, Tomasz Kłos, Bartosz Wolski, Damian Michalski i Adam Milak.
Natomiast Kusy Łobudzice (w składzie: Wiktor Martyniak, Sebastian Woźniak, Witold Gapik, Tomasz Zajda, Maciej Gapik i Michał Kluka) wygrał na razie tylko jeden mecz.

Na najniższym poziomie, w V lidze, wszystkie sześć meczów wygrała Omega Kleszczów, która ma szanse na awans. Gra w skaldzie: Hubert Zawiślak, Maksymilian Zawiślak, Łukasz Łyszkowicz, Krystian Dzwonek. Rezerwy GLKS Szczerców wygrały natomiast jeden z sześciu meczy. Grają w składzie: Artur Olejniczak, Przemysław Raszewski, Marcin Kucharski, Mateusz Sopata i Krzysztof Smela.

 


Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 831490 odwiedzin