Mantyk trenerem kadry! Woźniak i Chrosta w jej składzie

2017-11-24 00:02:59

Mantyk trenerem kadry! Woźniak i Chrosta w jej składzie

Łukasz Mantyk, trener w Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym został szkoleniowcem kadry narodowej juniorów i juniorów młodszych. Będzie szkolił sprinterów. Powołania do tej kadry dostali dwaj utalentowani zawodnicy BKL - Szymon Woźniak i Filip Chrosta.

- Jest to duże wyróżnienie, prestiż, ale również wielka odpowiedzialność, ponieważ w kadrze będę miał pod swoimi skrzydłami dziesięciu, jedenastu najszybszych ludzi w Polsce w wieku 16-19 lat - podkreśla Łukasz Mantyk. - Cieszę się, że w Polskim Związku Lekkiej Atletyki zauważono jak pracuję, doceniono wyniki moich podopiecznych - dodaje.

Trener grupy szybkościowców w Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym został selekcjonerem kadry narodowej juniorów i juniorów młodszych. Pracował będzie z grupą sprinterów, biegających na 100 i 200 m, których głównym celem będzie udział w najważniejszych zawodach międzynarodowych. Dla juniorów młodszych będą to mistrzostwa Europy na Węgrzech, a dla juniorów - mistrzostwa świata w Finlandii. Z kadrą pracował będzie wspólnie z doświadczonym trenerem Tadeuszem Szablewskim, który jest trenerem w RKS Łódź i obaj panowie dobrze się znają.

Powołania do kadry na 2018 rok to dla BKL potrójny powód do radości, bo oprócz trenera Mantyka w kadrze znaleźli się dwaj zawodnicy BKL. To junior Szymon Woźniak i junior młodszy Filip Chrosta. Obaj mają za sobą znakomity sezon. Obaj wrócili z medalami z mistrzostw Polski. Szymon Woźniak w mistrzostwach kraju juniorów zdobył srebro na 200 m i brąz na 100 m. Filip Chrosta zdobył srebro na setkę i złoto na 300 m. Dodatkowo w sezonie na obu dystansach ustanawiał rekordy Polski młodzików (w 2017 startował jeszcze w tej kategorii, od nowego roku przechodzi do juniorów młodszych).

Mistrzostwa kraju i mistrzostwa międzynarodowe to będą docelowe imprezy dla obu zawodników w 2018 roku. W kadrze narodowej, na zgrupowaniach obaj będą pod okiem trenera Mantyka przygotowywać się do najważniejszych startów poza granicami kraju. BKL jeszcze nigdy nie miał w jednym czasie dwóch zawodników w kadrze Polski. I do tego trenera. To ukoronowanie fantastycznego sezonu.

- Szymon już ma doświadczenie, ponieważ w 2017 roku był już w kadrze, widział jak to wygląda - podkreśla trener Mantyk. - Dla Filipa, ale też dla mnie, to coś nowego. Będziemy w kadrze przygotowywać wszystkich, ale moim osobistym celem jest, aby obaj pojechali na najważniejsze zawody w sezonie - dodaje.

Obaj zawodnicy międzynarodowe doświadczenie już mają. - Szymon z dnia na dzień staje się lepszym zawodnikiem i mam nadzieję, że ten sezon będzie udany, bez kontuzji - podkreśla trener Mantyk. - Filip na tym samym stadionie, na którym odbędą się mistrzostwa Europy był już w tym roku podczas Europejskiego Festiwalu młodzieży. To duży plus. Mam nadzieję, że jemu też uda się osiągnąć normy kwalifikacyjne na ten wyjazd - dodaje.

 

 

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 640496 odwiedzin