Największy bieg w regionie już w niedzielę

2017-11-14 17:12:41

Największy bieg w regionie już w niedzielę

Blisko 1500 osób zarejestrowało się na tegoroczną „Bełchatowską Piętnastkę”, która już w niedzielę wystartuje po raz 21. Jeden z najstarszych biegów ulicznych w regionie powtórnie będzie także miejscem podsumowania Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. - To dla nas zaszczyt i honor - przekonuje Artur Morawiec, prezes Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Nasz serwis jest patronem medialnym imprezy.

- „Bełchatowska Piętnastka” to rokrocznie wspaniałe wydarzenie dla całego środowiska sportowego miasta. Impreza z wieloletnią tradycją, a my jako Miejskie Centrum Sportu mamy przyjemność ją współtworzyć - przekonuje Marcin Szymczyk, dyrektor jednostki, która wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską oraz Bełchatowskim Klubem Lekkoatletycznym podjęła się organizacji tego wydarzenia. Tegoroczna pula nagród dla najlepszych wynosi 10 tys. zł, pisaliśmy o tym TUTAJ.

Dyrektor MCS zdradził takżej, że są plany aby w przyszłym roku dokonać zmiany przebiegu trasy, a metę ulokować w sercu miasta na pl. Narutowicza. Zapewne ucieszy to biegaczy, których z roku na rok w „Piętnastce” bierze udział coraz więcej. - Do grona biegaczy będzie można dołączyć również w dniu zawodów. Mam nadzieję, że i w tym roku pogoda nam dopisze, a uczestnicy biegu docenią gościnność Bełchatowa. Patrząc na liczby, z każdą kolejną edycją popularność „Piętnastki” rośnie, a na starcie poza naszymi rodakami widzimy również przedstawicieli Ukrainy, Czech, Kenii, Węgier czy Austrii - wylicza Artur Morawiec.

Bełchatów po raz kolejny będzie miejscem podsumowania Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. - Cieszę się, że mamy ten zaszczyt i honor bycia gospodarzem podsumowania cyklu. To duże wyzwanie, pewnego rodzaju nobilitacja. Zrobimy wszystko aby jak najlepiej przyjąć uczestników cyklu, a następnie odpowiednio przeprowadzić podsumowanie tej imprezy. Mam nadzieję, że wszyscy sportowcy będą zadowoleni i oprócz znakomitych czasów wywiozą z Bełchatowa także wiele wspaniałych wspomnień - mówi prezes Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego.

Ponownie wraz z uczestnikami biegu głównego na trasę wybiegną także biegacze startujący na 5 km, czyli dystans jednego okrążenia „Piętnastki”. Zapisy do tego biegu zostały zamknięte w ubiegłym miesiącu po osiągnięciu przewidzianego limitu. Dodatkowo na trasie będą się wyróżniać pacemakerzy, tegoroczna nowość przy bełchatowskiej imprezie. „Zające” to osoby, które ułatwią kontrolowanie swojego tempa biegu i dotarcie na metę w określonym czasie. Organizatorzy przewidzieli ich pięć - od 01:05 h do 01:25 h.

- Zachęcamy do przyjścia na trasę, dopingu zawodników uczestniczących w „Piętnastce”. Oni są zawsze bardzo zadowoleni jeśli mogą spotkać ze swoimi fanami na trasie, daje im to pozytywnego „kopa” i zachęca do większego wysiłku - przekonuje Morawiec. Początek niedzielnego święta biegaczy o godz. 12. Szczegóły dotyczące trasy i utrudnień w ruchu W TYM MIEJSCU.

fot. Studio Klatka / Bełchatowska Piętnastka

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 660865 odwiedzin