FA Bełchatów najlepsza w Zgierzu

2017-11-13 14:56:42

FA Bełchatów najlepsza w Zgierzu

Drużna Football Academy Bełchatów wygrała turniej rocznika 2011, który odbył się 11 listopada w Zgierzu. Młodzi bełchatowianie nie dali się pokonać nikomu. Zgarnęli puchar za pierwsze miejsce i obie nagrody indywidualne.

W hali zgierskiego MOSiR-u na obiektach Boruty rozegrano turniej z okazji Święta Niepodległości. Udział wzięło siedem drużyn, które zagrały systemem każdy z każdym. To była spora dawka futbolu dla najmłodszych adeptów piłkarskich szkółek. Niekwestionowanym zwycięzcą okazali się chłopcy z Football Academy Bełchatów.

Podopieczni trenera Rafała Dolecińskiego wygrali pięć meczów i zanotowali jeden remis. Na początek 2:1 pokonali Sokół Aleksandrów Łódzki. Potem było 2:0 z Borutą Zgierz (Biali) i 3:0 z Widzewem Brzeziny. Po chwili przerwy, w drugiej części turnieju zmierzyli się akademią słynnego AC Milan. Drużynę Milan Club Polonia odprawili 3:0. Potem jeszcze pokonali drugi zespół gospodarzy Borutę Zgierz (Czarni) 2:0 i na koniec zremisowali 1:1 z Widzewem Łódź.

Z najlepszym bilansem Football Academy Bełchatów odniosła zwycięstwo w turnieju. Drugie miejsce zajął Sokół, a trzecie Widzew Łódź. Pozostałe drużyny zostały sklasyfikowane na czwartym miejscu.

Młodzi bełchatowianie zgarnęli też obie nagrody indywidualne. Królem strzelców turnieju został Szymon Odoliński, który zdobył pięć bramek. Dodajmy, że to najmłodszy piłkarz w drużynie, z rocznika 2012. Najlepszym bramkarzem turnieju został Karol Jończak.

381.jpg

- Turniej wypadł bardzo pozytywnie - ocenia trener Rafała Doleciński. - Chłopcy pokazali wielkie zaangażowanie i dużego ducha walki. Nasi wychowankowie, którzy trenują ze starszą grupą z rocznika 2010 pokazali, że ogrywanie się w gronie starszych dzieciaków przynosi efekty, które z czasem muszą zaprocentować. I to właśnie miało miejsce w Zgierzu - dodaje.

Football Academy Bełchatów będzie gospodarzem turnieju, który odbędzie się 2 grudnia w Szczercowie, gdzie także działa szkółka pod marką FA. Zagrają tam chłopcy z roczników 2010 i młodsi.

 

 

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 660866 odwiedzin