Eks-GieKaeSiak pogrążył rezerwy

2017-11-11 23:38:08

Pojedynek drużyn z dołu tabeli dla których każdy punkt w takich spotkaniach jest bardzo ważny. Tak można było mówić o tym starciu tuż przed jego rozpoczęciem. Boisko wszystko zweryfikowało i mecz 16. kolejki rozgrywek IV ligi łódzkiej pomiędzy rezerwami GKS-u Bełchatów, a Zawiszą Pajęczno zakończył się wygraną gości 2:1.

W ten mecz lepiej weszli zawodnicy Zawiszy, którzy już w 7. minucie gry wyszli na prowadzenie. Na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Magiera, który huknął z dystansu, futbolówka odbiła się od jednego z graczy GKS-u i zaskoczyła stojącego w bramce Krystiana Wojtczyka, który przypomnijmy został w tygodniu zgłoszony do rozgrywek II ligi. W 35. minucie padł gol wyrównujący, którego autorem był Konrad Matuszewski. Młody pomocnik GKS-u zdecydował się na indywidualną akcję i płaskie uderzenie sprzed pola karnego, które znalazło drogę do bramki. W tej sytuacji asystował Daniel Chwałowski.

Druga połowa to nadal brak groźniejszych sytuacji po stronie "Brunatnych" mimo, że bełchatowianie dłużej utrzymywali się przy piłce niż rywale. Po godzinie gry, a dokładniej w 62. minucie jeden z defensorów GKS-u zachował się bardzo niefrasobliwie i podał piłkę prosto pod nogi Dawida Magiery, który uderzył z powietrza i mieliśmy 2:1 dla przyjezdnych. Ta akcja zadecydowała o zwycięstwie Zawiszy i dwóch bramkach byłego zawodnika GKS na drugim boisku MCS za halą.

Dla gospodarzy było to bardzo ważne spotkanie. Ta porażka spowodowała, że bełchatowianie na kolejkę przed zakończeniem rundy jesiennej zajmują 16. miejsce w tabeli mając na koncie 14 punktów. Do tej pory rezerwy GKS-u wygrały cztery pojedynki, dwa razy zremisowali, a aż w dziesięciu spotkaniach schodzili z boiska pokonani. Bilans bramkowy "Brunatnych" to 33 gole zdobyte i 44 stracone.

W ostatniej - 17. kolejce rundy jesiennej bełchatowianie zagrają 18 listopada o godzinie 15:00 w Przedborzu z tamtejszą Pilicą. Będzie to kolejny ważny pojedynek, ponieważ gospodarze tego spotkania w tabeli są tuż za plecami GKS-u tracąc do biało-zielono-czarnych cztery oczka.