Sztafeta SP13 najlepsza w Łódzkiem

2017-10-29 13:25:30

Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 13 jest najlepsza w województwie łódzkim w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczyny z SP 13 wygrały finałowy bieg mistrzostw województwa łódzkiego w Poddębicach.

Finał mistrzostw województwa w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych rozegrano w Poddębicach. To zawody organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Dziewczyny z bełchatowskiej "Trzynastki" rywalizowały w ramach igrzysk dzieci, a więc uczniów z młodszych roczników, rozszerzonych, ośmioklasowych szkół podstawowych. To roczniki 2005 i młodsze.

Bełchatowianki potwierdziły swój prymat. Aby dostać się na finał wojewódzki musiały plasować się w czołówce sztafet przełajowych na szczeblu miejskim, powiatowym oraz w półfinale wojewódzkim. Wszystkie te biegi dziewczyny z SP 13 wygrały.

W finale zresztą też nie miały sobie równych. - Bieg tak się ułożył, że już na początku nasza sztafeta objęła prowadzenie i utrzymała je do końca - mówi Tomasz Wojciechowski, nauczyciel i trener, który był z dziewczynami na zawodach. - Mamy fajną mieszkankę dziewcząt, cztery z nich trenują w ośrodku lekkiej atletyki BKL, a druga czwórka u mnie w klubie w MUKS Bełchatów - dodaje trener. - Od początku dziewczyny zdominowały rywalizację na tym dystansie. Na zawodach miejskich i powiatowych biegały szybciej niż chłopaki - podkreśla.

Dziewczyny rywalizowały w sztafecie 8 razy 800 m. Na poszczególnych zmianach biegły: Amelia Pawelus, Maja Madej, Zuzanna Mielczarek, Iga Stus, Martyna Mielczarek, Patrycja Lenart, Magdalena Łaz i Oliwia Malinowska. Przed rokiem sztafeta z "Trzynastki" zajęła trzecie miejsce w województwie. W tym roku dziewczyny były wyjątkowow zdeterminowane, aby zdobyć złoto.

Warto dodać, że drugie miejsce wśród starszych roczników gimnazjalnych (2002 i młodsi) zajęła w finale w Poddębicach sztafeta chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 226868 odwiedzin