Gryczka: "MP U16 to nasz priorytet"

2017-10-12 19:30:10

Gryczka: "MP U16 to nasz priorytet"

Jak informowaliśmy dwa tygodnie temu (TUTAJ) Powiatowe Centrum Sportu będzie gospodarzem Mistrzostw Polski U-16 "Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego" w 2018 roku. To bardzo duże wydarzenie dla całego regionu.

Do Mistrzostw Polski Młodzików został już niespełna rok, a więc powoli wszyscy od sportowców aż po organizatorów zabierają się do pracy. Zanim to jednak nastąpiło we wtorek 10 października Wicestarosta Powiatu Bełchatowskiego - Grzegorz Gryczka i p.o. Dyrektora PCS Mirosław Mielus odebrali w Centrum PKOl w Warszawie z rąk Prezesa PZLA Henryka Olszewskiego nominację do organizacji w 2018 PLZA Mistrzostw Polski U16 "Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego".

Jak podkreśla Grzegorz Gryczka był to szczególnie udany i optymistyczny dzień. - Wręczenie nominacji do organizacji "Małego Memoriału Kusocińskiego" czyli Mistrzostw Polski Młodzików to efekt naszych starań o rzeczywistą promocję naszego powiatu, jak i przede wszystkim obiektu, który za ciężkie pieniądze został wybudowany na terenie Powiatowego Centrum Sportu. Moim zdaniem tylko tego typu działania mają możliwość rozpropagować w Polsce obiekt, na którym życzylibyśmy sobie w przyszłości gościć grupy obozowe z całego kraju, a co za tym idzie również przychód dla naszej jednostki. Zadaniem moim i Powiatowego Centrum Sportu jest aby ten obiekt żył i chociażby bilansował się po stronie kosztów i przychodów - zaznacza Gryczka.Jeśli chodzi o przygotowania to Wicestarosta Powiatu Bełchatowskiego zapowiada, że każdy dzień będzie na wagę złota. - Jest to tak duża impreza logistyczna, że nie wolno tracić czasu, bo chcemy, aby nie kojarzyła się ona tylko z rywalizacją sportową, ale również jako wydarzenie, które zostawi w pamięci ogromne wrażenie. Musimy zrobić to wyjątkowo dobrze. Takie imprezy również wymagają finansów, ale ich zasięg i medialność pozwoli nam mam nadzieję na skuteczne pozyskanie sponsorów i godnych partnerów. Już dziś zwracamy się do lokalnego środowiska o wsparcie tego ogromnego eventu - zaznacza Wicestarosta.

Na zawodach pojawi się około 800 sportowców, trenerów, ale nie wolno również zapominać o rodzinach uczestników, o kibicach i osobach, które na własne oczy będą chciały być świadkami tych zmagań. - Najważniejsze jest w tym momencie skupienie uwagi i sił na przygotowaniu PZLA Mistrzostw Polski U16, które odbędą się 22 i 23 września 2018 roku. To jest nasz priorytet, jak i główny cel na zbliżający się 2018 rok. To tak naprawdę szansa dla nas wszystkich, dla biznesu, hotelarstwa, gastronomii i innych mniejszych przedsiębiorstw czy insystucji. Myślę, że z punktu widzenia finansowego warto zainwestować w to wydarzenie, bo te pieniądze i tak zostaną w Bełchatowie - kończy Grzegorz Gryczka.

fot. Facebook / Powiatowe Centrum Sportu

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 582337 odwiedzin