Drugoligowy start juniorów Skry

2017-10-10 12:00

Rezerwy PGE Skry Bełchatów przegrały mecz inauguracyjny w II lidze mężczyzn z UKS Mickiewicz Kluczbork. Połowiczne szczęście u juniorek EKS Skry, a z dwiema porażkami z turnieju wróciły "energetyczne" kadetki.

Podopieczni Radosława Kolanka wzorem lat ubiegłych rywalizują na dwóch frontach, tym razem jest to II liga i rozgrywki juniorów. W starciu z seniorami bełchatowianie przegrali w Kluczborku. - Dobrze weszliśmy w ten mecz, jednak przy stanie 20:20 straciliśmy cztery punkty z rzędu i nie udało się nam odrobić tej straty. W drugim secie zostaliśmy rozbici zagrywką. Nie spuściliśmy głów i w trzeciej partii wróciliśmy do swojej dobrej gry, przede wszystkim w bloku. Wiktor Nowak wykorzystał potencjał środkowych, co pozwoliło nam kończyć piłki w pierwszym tempie. Co najważniejsze, wytrzymaliśmy trudną końcówkę. Czwarty set pokazał, że drużyna z Kuczborka to zespół, który chce liczyć się w walce o awans do I ligi - ocenił mecz Kolanek cytowany przez EKS Skrę.

Grupę niżej po I turnieju rozgrywek wojewódzkich spadły kadetki EKS Skry, które przegrały oba swoje spotkania 0:3. Na początek z Aleksandrowem Łódzkim, a dzień później ze Skierniewicami. Mocne słowa odnośnie tego weekendu padły na profilu opisującym występy bełchatowskich kadetek. Jego treść poniżej.

W najbliższy weekend domowe spotkania czekają juniorów i kadetów. Ci pierwsi w sobotę (godz. 19:30) i niedzielę (godz. 17) zmierzą się z Bzurą Ozorków (oba mecze w hali Energia), a kadeci w sali gimn. SP 13 z Juvenią Rawa Maz. (sobota, godz. 10, SP 13).

II liga mężczyzn, gr. 3 (1. kolejka):
* UKS Mickiewicz Kluczbork - PGE Skra II Bełchatów 3:1 (25:23, 25:16, 24:26, 25:19)

(6. PGE Skra II Bełchatów 0 [0-1] 1:3 (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty, bilans setów))